Raf Sistemleri (Hafif Orta Yük)

Hafif orta yük raf sistemleri : Orta ve küçük hacimli ürünlerin depolanmasında kullanılmaya elverişli en ideal depolama ürünleridir. Elle ulaşılabilecek her türlü malın istiflenmesine uygundur. Ürününüze uygun istenilen ölçülerde hazırlanır, kullanım kolaylığı ve düzen sağlar. Bu sistem stoklanan ürünlerin yükleme boşaltma operasyonlarının herhangi bir istif aracı olmaksızın manüel olarak yapılmak istendiği durumlarda daha çok tercih edilir. Bu ürün modellerinin modüler olarak ayaklara kanca ile birleştirilen ana taşıyıcıların(travers) üzerine koyulan tablalardan oluşur. Sistemin geçmeli yapıya sahip olması ve portatif oluşu sebebiyle montaj de-montaj işlemini ilave bir ekipman gerektirmeden kolaylıkla yapılmasına olanak sağlar. Hafif veya orta ağırlıktaki ürünleriniz için en ideal ürün modelleridir.

Raf Sistemlerinin Kullanım Amaçları

Depolar, bilindiği üzere ürünlerin saklandığı ve stoklandığı alanlardır. Buna bağlı olarak da raf sistemleri ürünleri değişkenlik göstermektedir. Kullanıcılara farklı alanlarda kullanmak üzere çeşitli tasarımları öne seren firmamız, sektör içerisinde oldukça fazla tercih edilmektedir. Ürün modelleri, içerisinde farklı zenginlikleri de barındırıyor. Örnek vermek gerekirse, küçük işletmelerde bulunan depolama ürünleri, müşterilerin istediği zamanlarda sökülebilmekte ve tekrar farklı şekillerde takılabilmektedir. Mini rack modelleri de adı üzerinde küçük depo alanlarında ürünlerin saklanması ve stoklanması için tercih edilmektedir. Firmamızın çalışanları, raf sistemleri ürünlerini pratik bir şekilde montajlamaktadır. Yapısı bakımından basit gibi gözüken bu ürünler aslında içerik olarak son derece zengindir. Firmamızın üretmiş olduğu mini rack ürünler, kullanıcıların göz zevkine de hitap ediyor. Bunun dışında firmamızdan sipariş edeceğiniz ürün çeşidi üzerinde kendinize göre ölçülerinde ve renklerinde değişiklik yapabilirsiniz. Bu ürün çeşidi sizden gelen talepler doğrultusunda, ayarlanabiliyor.

Raf sistemleri çeşitleri bilindiği üzere, işletmelerde ya da kullanıldığı alanlarda azami depolama alanı sağlayarak, işletmelerin depo alanında daha fazla yer kullanmasını amaçlamaktadır. En yaygın olarak kullanılan depolama sistemlerinin başında gelmektedir. Bunun dışında bu ürünlerin bu kadar çok tercih edilmesi, uygunluğu ile alakalıdır. Sistem kurulumunda her palet bağımsız bir şekilde kolayca yerleştirilmektedir. Aynı zamanda ürünün taşınması da son derece kolaydır. Forklift ile çalışılabilir. Ayakların yüksekliği ve traverslerin uzunluğu genel olarak müşterilerin ihtiyaçlarına ve beraberin taleplerine göre değişkenlik göstermektedir. Ancak bu şekilde ayarlanabilen bir şekilde üretilen sırt sırta raf sistemleri kullanıcıların çeşitli alanlarda kullanımını sağlamaktadır. Çok geniş bir kullanım alanı bulunmaktadır. Bu özelliği sayesinde çeşitli endüstriyel alanlarda kullanılmaktadır. Sırt sırta depolama ürünlerinin en önemli özelliğinin başında, bu ürünlerin çeşitli amaçlarda stoklanabilmesini sağlamaktadır.

Raf Sistemleri Nerelerde Kullanılmaktadır?

Genel olarak bu ürünler, hafif yüklerin taşınabileceği alanlarda tercih edilmektedir. Buna göre mini malzemeler, evraklar ya da dosyalar taşınmaktadır. Giyim dükkânları, alışveriş marketleri, terziler ya da ayakkabı dükkânları bu ürün türünü tercih etmektedir. Aynı zamanda sağlık ve eczane gibi kuruluşlarda da bu ürün sistemi tercih edilmektedir.

Bütün bunların dışında bu ürün çeşidi farklı alanlarda da kullanılıyor. Yaşam alanı olarak tanımlanan evlerde, ofislerde bile bu ürün modellerini görmek mümkün. Genelleme yapmamız gerekirse, bu ürün modelleri, hafif yüklerin kullanılması gereken bütün yerlerde kullanılabilirsiniz. Bu ürünün tercih edilmesindeki en büyük sebeplerden bir tanesi, fiyatların son derece uygun ve ekonomik olmasıdır. Yer bakımından da kullanıcılarına kolaylık sağlayan bu sistemler, son derece az yer kaplamaktadır. Firmamızın ürün çeşitlerini en kaliteli malzemelerden üretmektedir ki, siz ürünlerinizi uzun vadede kullanabilin.

Kayar Raf Sistemleri Nedir?

Ürün modellerinde makara sistemi bulunmaktadır. Ürünün ön kısma mal alındığı zaman, malın ürünü ön kısmına doğru kaymasına yardımcı olan bir sistem bulunuyor. Bu sistem genellikle "İlk giren ilk çıkar" düzenini isteyen kullanıcıların tercihleri arasında bulunuyor. Sipariş toplama sırasında da kullanılıyor. Çok sayıdaki malların ambalajları açılarak kullanılmasına da yardımcı olmaktadır. Bazı uygulama sırasında ürün modellerinin önünde bant konveyör konuluyor. Bu şekilde mallar hareket edebiliyor. Bu da beraberinde malların üretim hattına veya da müşterilere hazır bir hale getirilmesine yardımcı oluyor.

Raf Sistemlerinin Avantajları Nelerdir?

Hafif yükler genellikle her alanda bulunuyor. Dosya ya da hafif kutu gibi objelerin taşınmasında da tercih edilen raf sistemleri , dekorasyon açısından da müşterilerimize farklı alternatifler sunuyor. Ürünlerin kaybolması ya da ortada kalmasını önleyerek, aranılan her şeyin kolay bir şekilde bulunmasına yardımcı olmaktadır.

Bu ürün modelinin belirli avantajları bulunmaktadır. Bu avantajları şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Fifo prensibi ile kullanılmaktadır.
  • Yük tahliyesi esnasında yük alanlarında hiçbir şekilde boşluk kalmamaktadır.
  • Yüksek miktarda doldurma sağlamaktadır.
  • Sipariş bu şekilde daha kısa sürede hazırlanmaktadır. Bu da daha fazla depolama kapasitesi sağlamaktadır.
  • Sistem çeşitlerinin daima ilk giren ilk çıkan prensibi uygulanmaktadır. Buna göre de ilk giren malzemelerde ya da son giren malzemelerde hiçbir şekilde bayatlama olmamaktadır.
  • Siparişlerin hazırlanması sırasında rahatsız edilmemektedir.
Ürün Hakkındaki Teknik Bilgiler

Sistem derinlikleri, yükseklikleri ve aralıkları üzerine koyulacak malzemenin özelliklerine göre yapılır. Ana taşıyıcılar travers olduğundan herhangi bir deformasyon söz konusu değildir. Bir gözün taşıma kapasitesi 70 ile 500 kg. Bu tür hafif ve orta yük sistemler modüler olması ve diğer ekipmanlara uyumlu olması sebebiyle farklı sektörlerde ve değişik özelliklerde ki malzemelerin depolanmasında kullanılabilir. Örnek olarak oto lastik ürünleri, elbise askı ürünleri, kablo-bobin ürünleri, kumaş ürünleri, arşiv kutusu ürünleri gibi çeşitli raf sistemleri ürünlerinde kullanılabilir.

YUKARI
error: