İstanbul’un Raf Sistemleri Üretim Merkezi

Raf Sistemleri üretimSon zamanlarda artan talepler doğrultusunda raf sistemleri üretim giderek daha da yaygın bir kullanım alanına sahip olmaktadır. Artan yük hacmi ile depolardan en verimli şekilde nasıl yararlanılabileceği ve yük kapasitesinin nasıl arttırılabileceği düşüncesi, depo sistemlerinde farklı alternatiflerin ortaya çıkmasına neden olmuş. Bu doğrultu da RafGrup firması özellikle İstanbul gibi büyük şehirlerde bulunan müşterilerinin her alanda gereksinimlerini karşılayabilmek adına bu tür sistemlerle ilgili birçok ürün ortaya çıkarmıştır.

 

 

 

Raf Sistemleri Üretim Çeşitleri Nelerdir?

Raf sistemleri üretim yapılmış ürünleri satın alınırken depolarda öncelikle bu ürünlerin hangi amaçla kullanılacağına karar verilmelidir. Raflar kullanım amaçlarına göre farklı kategorilere ayrılmaktadırlar. Raf sistemlerinde hafif, orta ve ağır yüklü sistemler bulunmaktadır. Bu sistemler ürünlerin kullanım amacı ve ağırlığına uygun olarak ayarlanabilmektedir. Raf sistemlerini genel olarak aşağıdaki şekilde 3 ana başlık altında toplayabiliriz.

Ağır ürünler için ağır yük rafları kullanılabildiği gibi depo rafları da uygun olabilmektedir. Aynı zamanda RafGrup müşterilerinin karşısına içine girilebilir raf sistemleri, sırt sırta raf sistemleri, dar koridor raf sistemleri ya da lojistik deposu raf sistemleri gibi birçok ağır yüklü raf sistemleri üretim seçeneklerini de çıkarmaktadır. Bunun yanında hafif ve orta yük raf sistemleri içerisinde kumaş rafları, kolili yükleme geçme sistem rafı, sipariş hazırlama raf sistemleri, elle yükleme raf sistemleri, askılı raf sistemleri ya da lastik rafları gibi birçok ürün seçeneği de mevcuttur.

İstanbul’un en önemli raf sistemleri firması olan RafGrup asma kat raf sistemleri, askılı raf sistemleri ve paslanmaz raf sistemleri gibi kullanışlı ürünlerin üretimini de gerçekleştirmektedir. Bunların dışında raf sistemleri üretim yapılmış üretim kullanım alanlarına göre metal raf sistemi, ahşap raf sistemi, sırt sırta raf sistemi, iki derinlikli raf sistemi, dar koridor raf sistemi, hareketli depo raf sistemi, mekik sistem, tam otomatik depo raf sistemi ve giydirme cepheli depo raf sistemi olmak üzere alt başlıklara ayrılmaktadır.

Tasarım aşamasında raflar kullanım amaçlarına ve raf aralarına konulacak ürünlerin boyutuna göre uygun derinlik ve yükseklikte üretilirler. Ayrıca raflar malzemeleri taşıyabilecek dayanıklılıkta yapılır ve uzun süreli kullanımlar için üretiminde kaliteli malzemeler kullanılır.