Sipariş Hazırlama Raf Sistemleri

Raf Sistemleriİşletmelerin veya şirketlerin kendi ürünlerini saklama ve koruma ihtiyacı arttıkça raf sistemlerine duyulan ihtiyaçta artmaktadır. Özellikle doğru raf sistemleri tercihlerinde bulunulması için göz önünde bulundurulması gereken bir takım kriterler vardır. Bu kriterler işletmelerin veya şirketlerin raf sistemlerine ne amaçla ihtiyaç duyduğu ve ürünlerinin özelliklerine göre ne tür raf sistemlerinin gerektiğidir. Depo gibi alanlarda kullanılması gereken raf sistemlerinin analizi iyi yapılmalıdır. Ürüne bağlı olarak çok farklı raf sistemi mevcuttur. Depo içerisine yerleştirilmesi gereken raf sistemlerinin ürünlere ulaşımın kolaylık sağlaması açısından da büyük önem taşımaktadır. Ayrıca Türkiye gibi deprem bölgesi yükse olan bir ülkede İstanbul RafGrup olarak çalışanların güvenliği önceliklidir. Verilen raf sistemlerinin hizmeti de uzmanlarla beraber yürütülmektedir.

Raf Sistemleri Türleri Nelerdir?

Raf sistemleri üç farklı başlık altında toplanmaktadır. Bunlar;

Çelik Raf Sistemleri

Çelikten yapılma olan bu raf sistemlerinin kalın olma özelliklerine göre 100 kiloya kadar yük taşıma özelliğine sahiptir. Tablaları DKP sac malzemesinden oluşmakta olup L profilli ayakları vardır. Ayrıca sac malzemesinin kaliteli olması oldukça önemlidir. L profilli ayaklarında bulunan delikler ile çelikten olan raflarda olan delikler cıvata veya somun yardımı ile birleştirilip bağlantı kurulur.

Hafif Rack Raf Sistemleri

Geçme olarak anılan, hafif olan ürünlerin taşımasında çok kullanılan raf sistemleridir. Her ayrı rafta en fazla 350 kilo yük taşıyabilmektedir. Hafif rack raf sistemleri, ayakları kutu şekilde olan profillerden oluşmaktadır. Kutu şeklinde olan profillerin her birinde delikler bulunmakta olup yatay kayıtlar birleştirilerek ayakların bağlantısı sağlanmış olur. Sac malzemesinden oluşmakta olan tablalar ise yatay kayıtların üstüne veya içine oturtularak destek arttırılır.

Ağır Rack Raf Sistemleri

Palet şeklinde olan yüklerin özellikle ağırlıkları fazla olan yüklerin taşınmasında kullanılan bir raf sistemleridir. Her ayrı raf kendi içinde en fazla 2000 kiloya kadar yük kapasitesi vardır. Profiller taşınması muhtemel olan yüklere göre doğru tercihte bulunulmalıdır. Ağır rack raf sistemlerinde ayaklar sac malzemesinin büküm şeklini alması nedeniyle CC profilli, kutu profilli, I profilli olmaktadır. Yatay kayıtların taşınması muhtemel yüklerin ağırlıklarına göre değişmektedir.

“Raf Sistemleri Nelerdir?” için 3 yorum

Yorumlar kapalı.