Raf Sistemleri Modelleri

Raf Sistemleri modelleri, teknolojinin ilerlemesiyle beraber birçok yeni ürün çeşidi ortaya çıkmıştır. Ayrıca daha önceden var olan ürünler de yeni özellikler kazanmış ve böylece daha işlevsel hale gelmişlerdir.

Raf Sistemleri Modelleri
Raf Sistemleri

Raflar da işlevsel özellikleri artan ürünler arasında yerini almıştır. Raf sistemi sayesinde ürünleri yerleştirmek ve ürünlere ulaşmak daha kolay hale gelmiştir. Birçok firma eski usul rafları bırakıp bu tarz akıllı raf sistemlerine yönelmektedir.

Raf sistemlerinin birçok çeşidi bulunur. Rafları kullanacağınız alana raf sistemi çeşitlerinden hangisinin daha uygun olacağını firmamızla iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.

Raf Sistemleri Modelleri Nelerdir?

Raf sistemleri modelleri birçok işlevsel özelliğe sahiptir. Raf sistemi ile depolama için kullandığınız alandan en üst düzeyde yararlanabilirsiniz. Böylece küçük alanlara bile fazla sayıda ürün sığdırmak mümkün hale gelir.

Taşınacak olan yükün cinsine bağlı olarak çeşitli raf sistemi ortaya çıkmıştır. Bu tarz raflar ürün yerleşimi ve ürün indirip, bindirme konusunda kolaylık sağlarlar. RafGrup depolama sorununuza en akıllı çözüm olan raf sistemlerini en uygun fiyatlara size sunmaktadır.

Raf sistemlerini genel olarak 3 temel başlık altında inceleyebiliriz.

1. Çelik Raf Sistemleri

Bu tarz çelik raf sistemlerinin tabla kalınlığına göre taşıdığı yük miktarı da farklılık göstermektedir. Genel olarak 60-100 kilo arasında taşıma kapasitesine sahiptirler. Ayakları L profilden oluşur. Tablaları ise DKP saç malzemeden oluşmaktadır. Ayaklarının üzerinde bulunan delikler ve çelik raf tablalarının yanında yer alan delikler birleştirilerek, cıvata ve somun ile bağlantısı yapılır. Ürünler, kaliteli çelik kullanılarak imal edilmişlerdir.

2. Hafif Raf Sistemleri

Genellikle hafif yükleri taşımak için kullanılırlar. Hafif raf sistemlerinin her biri 350 kiloya kadar yük taşıyabilir. Ayakları kutu profilden oluşmaktadır. Ayak kısmının üzerinde bulunan deliklere, traversler monte edilerek ayakları birbirine bağlanır. Tablalar ise traverslerin üzerine veya içerisine yerleştirilerek rafın dayanıklılığı arttırılır.

3. Ağır Raf Sistemleri

Ağır yüklerin taşınabilmesi için özel olarak üretilmiş bir sistemdir. Bu tarz raf sistemleri modelleri ile çok ağır ürünleri bile rahatlıkla taşıyabilirsiniz. Her bir raf 1000 ile 2000 ton arasında yük taşıyabilmektedir. Ağır raf sistemlerin de ayaklar saç bükümdür. Traverslerin çeşidi ise taşınacak yükün ağırlığına bağlı olarak değişir.

Yorumlar kapalı.