Raf Istanbul

Raf IstanbulRaf Istanbul; evlerde, okullarda, iş yerlerinde yani kısacası her yerde kullanılan ve ürünlerin sabit bir şekilde depolanmasını sağlayan teknolojik üründür. Raf Grup raf sistemleri özellikle sanayi ve küçük atölyelerde yaygın olarak kullanılır. Perakende hizmeti veren firmalar, malzeme üretimi yapan ticarethaneler ve depolama ihtiyacı duyulan her sektörde kullanılır. Raf sistemleri, ürünlerin korunmasını, düzenli durmasını ve muhafaza maliyetlerin azalmasını sağlayan araçlardır. Raf sistemleri, Üründen edilen kar attırır ve aynı ürünün kapladığı alanı azaltır.

Depolama için kullanılan alanlar yetersiz ve küçük olması halinde, kullanılan alanının genişlemesi ve daha verimli kullanıma sahip olması, raf sistemleri ile sağlanır. Satışı tamamlanan ve depolama yapılan ürünlerin düzenli bir biçimde yerleştirilmesi, ürünlerin çevresel faktörlerden korunması ve taşıma aşamasında söz konusu ürünlere kolay ulaşılması, yine raf Istanbul firması RafGrup sayesinde sağlanır. Ayrıca depolama alanı içerisinde uygun koşulların oluşturulması için raf sistemlerinden faydalanır. Stok hareketi hızlı olan ürünlerin, yani sürekli giriş ve çıkış işlemlerinin uygulandığı depoların kapılarına yakın yerlerde stoklanması, büyük hacime sahip olan ürünlerin en kısa mesafede yerleştirilmesi, nakliye için harcanan zaman ve iş gücünün azaltılması, raf sistemlerinin diğer getirileridir.

 

Raf Istanbul Firması RafGrup Raf Modelleri

Depo raf sistemleri, kullanım alanına, kullanılacak deponun büyüklüğüne, taşıması planlanan yükün ağırlığına ve rafın üretiminde kullanılan malzemelere göre çeşitlilik göstermektedir. Ağır yük rafları, arşiv rafları, dolap tarzı raflar, sırt sırta raf sistemleri, Asma kat raf sistemleri, mekik depo raf sistemleri ve çift derinlik depo raf sistemleri gibi modeller sektörde en yaygın kullanılan raf sistem çeşitleridir. Depo raf sistemlerinin kullanılmasının sebepleri ise, uzun ömürlü olması, depolamayı kolaylaştırması ve darbelere karşı dayanıklı olmasıdır. Aynı zamanda, kaliteli malzemeden raf Istanbul firması RafGrup tarafından üretilen raflar, paslanmaya karşıda dayanıklıdır. Tekrar söylemek gerekirse, depo raf sistemleri, taşıyacağı yüke göre de çeşitlilik göstermektedir. Somut örnek verilmesi gerekirse; bunlar ağır yük rafları, hafif yük rafları, ağır-orta yük rafları ve basit yük raflarıdır.

Rafların diğer bir özelliği ise, depolama sistemlerinde ve kullanım alanların da lojistik destek sağlamasıdır. Uygun tasarlanmış projeler sayesinde, raf sistemlerinin kullanım nedenleri daha da genişletebilir ve montaj kurallarına dikkat edilerek sabitlenen raflar uzun vadede kullanılabilir.