Raf Fiyatları

Raf fiyatları, kullanılacak alana göre değişmektedir. Rafların fiyat analizleri yapılırken, hangi alanda, ne kadar yük taşıyacağı ve taşıyacağı yükün cinsi baz alınmalıdır. Raf fiyatlarının değişmesinin sebeplerinden biride, üretimde kullanılan malzemelerin kalitesidir. Raflar, çeşitli malzemelerden kullanılarak üretilir. Bu malzemeler, demir, ahşap ve metallerdir. Fiyatların artmasını veya azalmasını sağlayan diğer bir etken ise işçiliktir. Örneğin ahşap malzeme kullanılarak yapılan rafların fiyatı biraz daha yüksektir. Sebebi ise, ahşap malzemenin üzerinde yapılan desenlerdir.

Raf Fiyatları Raf fiyatları, pazarlaması yapılan firmalar arasında da değişkenlik göstermektedir. Rekabet ortamından kaynaklanan indirimler, raf satışı yapan firmalar tarafından gerçekleştirmektedir. Raf fiyatlarının değişmesinin diğer bir sebebi ise, rafın boyutu ve uzunluğudur. Rafın hacmi arttıkça fiyatı da artmaktadır. Raf fiyatlarına daha somut bir örnek vermek gerekirse, 3’lü set halinde bulunan ve boyutları 50 santim, 40 santim, 30 santim olan dekoratif duvar raflarının fiyatı 30-100 Türk Lirası arasında değişmektedir. Bu değişimin sebebi ise, kaliteden ve rafların uzunluklarından kaynaklanmaktadır. Ahşaptan oluşan duvar raflarının fiyatı, firmadan firmaya da değişmektedir.

En Uygun Raf Fiyatları Raf Grup’ta

Başka bir örnek vermek gerekirse, çelik malzemeden üretilmiş raf sistemleridir. Bu raf sistemlerinin fiyatı da, çeliğin kalınlığına ve paslanmaz olmasına göre değişmektedir. 31×93 ölçülere sahip olan çelik raf sisteminin fiyatı da 100 ile 400 Türk lirası arasında değişmektedir. Bu fiyat, hafif yük depolama yada arşiv rafı düzeni için kullanılan çelik raf sistemleri için verilmiştir. Örneği verilen çelik raf sistemlerinin ölçüleri ise, genişlik 93 santimetre, derinlik 31 santimetre ve yükseklik 100 santimetredir. 300 TL tutarında olan çelik raf sistemlerini uzun vadede kullanabilir ve kolayca montaj edebilirsiniz. Raf fiyatları 30 Türk lirasından başlayarak 4000 Türk Lirasına kadar çıkmaktadır. Tabi, depolama alanı genişledikçe raf fiyatları daha da artmaktadır.

Raf fiyatlarının belirlenmesinde, yapılan raf hesaplarını da etkisi büyüktür. Özellikle belli bir metrekarenin üstünde olan depoların raf hesabı yapılmalı ve çıkan sonuçlara göre raf siparişi verilmelidir. Raf fiyatları, firmaların yapmış olduğu kampanyalara göre de değişmektedir. Sonuç olarak, raf fiyatlarını etkileyen tüm faktörler önceden hesaplanmalı ve ona göre fiyat analizleri yapılmalıdır.

Yorumlar kapalı.