Paslanmaz Raf Sistemleri

Paslanmaz raf sistemleri ürünlerinin ana malzemesi çeliktir. Bugünkü tasarımcılara ilham olan çelik son derece dayanıklı ve kaliteli bir malzemedir. Son derece estetik olan bu ürünlerin dayanıklılığı ve kullanım ömrü fazladır. Özellikle çeşitli projelerde kullanılan bu sistemler , firmalar ve kurumlar için son derece avantajları ürünlerin arasına girmektedir.

Ham maddesi çelik olan bu ürünlerin kullanım alanı çok fazladır. Çelik, paslanmazlık özelliği taşıyan bir üründür. Bu özellik aslında tesadüfen ortaya çıkmaktadır. 1913 yılında İngiliz çelik mühendisi olan biri, namlu üzerindeki çeliğe düşük karbon ilave edince, çeliğin paslanmaz özelliği olduğunu ortaya çıkarmıştır. Bu şekilde bu bilgi günümüze kadar gelen paslanmaz raf sistemleri çeşitli alanlara girerek kullanılmasına yol açmıştır.

Paslanmaz Raf Sistemleri Ürünlerinin Kullanım Alanları Nedir?

Paslanmaz raf sistemleri çeşitli alanlarda kullanılabilmektedir. Ancak en sık tercih edilen alanlar sağlık ve hijyenikliğin ön planda olduğu sektörler gelmektedir. Bunun sebebini şu şekilde açıklayabiliriz: Demir hava ile temas ettiği zaman paslanma sorununu ortaya çıkartabilir. Bu şekilde paslanma sorununun olması beraberinde bakterilerin üremesini de getirmektedir. Sağlığı tehdit eden bu ürünlerden kaçınmak için özellikle belirtilen alanların bu sistemlerin ürünlerini tercih etmesi gerekmektedir. Özellikle gıda, temizlik, yemek ve sağlık gibi hassasiyet içeren alanların mutlaka bu ürünlerden kullanması gerekmektedir. Bu sistemler son derece önemlidir. Kaliteli olarak üretilen paslanmaz raf sistemleri ürünleri aynı zamanda oksitlenmeye karşı da büyük bir direnç göstermektedir. Bu tür ürünlerin renklerinde hiçbir şekilde solma ve matlaşma gözlemlenemez. Aşınması ve renk atması imkânsızdır. Neme, güneşe, çeşitli kimyasal sıvılara karşı son derece dayanıklı olması tercih edilmesindeki en büyük etkenler arasında bulunmaktadır.

Paslanmaz Raf Sistemleri Dayanıklılığı

Çeşitli ürünler açısından dayanıklılığı çok fazla olan paslanmaz raf sistemleri kırılmamaktadır. Ortalama 90 dereceye kadar eğilebilmekte ve işlenebilme özelliği bulunmaktadır. Bu noktada paslanmayan ürünlerin arayışına giren firmalar çözümü bu sistemler içerisinde buluyor. Bu ürünlerin tercih edilmesindeki en önemli sebeplerin başında, ürünlerin kullanım ömrünün uzun olması gerekmektedir. Malzemenin sert olması, ömrünü uzatmaktadır. Bu da firmalara büyük bir maliyet avantajı kazandırmaktadır.

Paslanmaz Raf Sistemleri Temizliği

Paslanmaz raf sistemleri ürünleri bir kere çok kolay bir şekilde temizlenmektedir. Hijyenik olmasından dolayı özellikle sağlık ve eczane gibi kuruluşlarda sık sık tercih edilmektedir. Bu alanlarda ürünlerin saklanması ve muhafaza edilmesi açısından son derece önemlidir.

Günümüzde belirtilen bu noktalardan dolayı pek çok firma paslanmaz raf sistemleri ürünlerini tercih etmektedir. Bu ürünler istenilen boyutlarda ve ebatlarda üretilmektedir. Bu sebeple de müşterilere daima ideal çözümler sunmaktadır. Montajının kolay olması, hafif yüklerin taşınması açısından son derece avantajlıdır. Ürünlerin dikey profillerinin bulunması yüksekliklerinin kolay bir şekilde ayarlanmasını sağlamaktadır.

Paslanmaz Raf Sistemleri Fiyatları

Paslanmaz raf sistemleri fiyatları son derece uygundur. Yukarıda belirtilen bütün özellikleri taşıyan bu ürünler, genellikle fiyatlarının ekonomik olması açısından tercih edilmektedir. Normal ürünlere kıyasla fiyatlar biraz daha pahalıdır. Ancak yine diğer ürünlere kıyasla uzun ömürlülüğü ve kalitesi de daha fazladır. Bu sebeple paslanmaz raf sistemleri satın alacaksanız, bu noktaları gözünüzden kaçırmayın. Ucuz ürünler alarak kendinize daha sonradan tekrar maddiyat çıkarmak istemiyorsanız, kaliteli ürün modellerinden bir kere alın, ömür boyun kullanın.

Paslanmaz raf sistemleri kısaca uzun ömürlü olan sistemlerdir. Sağlıklı bir depolama alanı sağlayan bu ürünlerin kurulumunun kolay olması sayesinde tercih edilmektedir. Çeşitli projeler için sizler de bu ürünlerden tercih edebilirsiniz.

Paslanmaz Raf Sistemleri Teknik Bilgiler

Paslanmaz raf sistemleri teknik bilgilerini, ayak ölçüsünü, yüksekliğini, genişliğini, tabla boyutları ve ayak yüksekliği gibi bilgilere aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz. Bu sistemler için özel projelerinize özel üretim yaptırmak için ve ayrıca daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi için iletişim adreslerinden bizlere ulaşabilirsiniz.

 
Boru Ayaklar Tablalar
Ayak Yüksekliği En Boy
15 cm 36-46-53-61 cm 61 cm
36 cm 76 cm
86 cm 91 cm
150 cm 107 cm
160 cm 122 cm
183 cm 137 cm
216 cm 152 cm
244 cm 183 cm
YUKARI