Paslanmaz Raf Sistemleri Çeşitleri

Paslanmaz raf sistemleri çeşitleri; paslanma, demir üzerinde bakterilerin üremesine neden olmaktadır. Bu şekilde kullanılan raflar, insan sağlığını olumsuz etkilemekte ve rafların üzerinde bulunan ürünlere de zarar vermektedir. Sağlığı tehdit eden bu durumun çözümü ise, paslanmaz raf sistemleridir. Bu sebeple, özel kurumlarda, firmaların ofislerinde ve tüm sağlık kuruluşlarında paslanmaz raf sistemleri kullanılır. Özellikle gıda sektöründe ve temizlik konusunda hassas olan ürünlerin depolanmasında yine paslanmaz raf sistemleri kullanılır. Bu nedenle, raf sistemi üreten ve tasarlayan birçok firma, paslanmaz çelik kullanmaktadır. Bu raf sistemleri, müşterilerin istediği boyutta ve kalınlıkta üretilmektedir. Aynı zamanda çok amaçlı ürünlerin saklanması veya sergilenmesinde de pratik çözümler sunar.

Paslanmaz Raf Sistemleri Çeşitleri Üretimi

Paslanmaz Raf Sistemleri Çeşitleri
Paslanmaz Raf Sistemleri

Paslanmaz raf sistemlerinin montajı da son derece basittir. Hafif yükler içinde kullanılabilir ve rafların dikey profilinde bulunan delikler sayesinde, iki raf arsasındaki yükseklik kolayca ayarlanabilir. Paslanmaz raf sistemleri çeşitleri üretimi hizmeti veren RafGrup, bu rafları toz boya ile renklendirilir. Bu sayede rafların estetik görünümü ve şıklığı arttırılır. Ayrıca paslanmaz çelik raflar, nem oluşumu ihtimali de yoktur. Paslanmaz çeliğin üretimi, normal çeliğin içerisine krom eklenerek yapılmaktadır. Bu sadece paslanmaya karşı alınan önlem değil, ayrıca bütün sağlık tehditlerine karşı da koruma sağlamaktadır. Paslanmaz raf sistemlerinin, diğer raf sistemlerine göre daha yüksek maliyette olsa da, paslanmaz raf sistemleri, hem istenilen şekilde kullanılmakta hem de depolanan ürünlerin daha sağlıklı bir şekilde saklanmasını sağlamaktadır. Bu açıdan bakıldığın da paslanmaz raf sistemleri aslında daha ekonomiktir.

Mevcut yasa ve yönetmeliğe göre, işyerlerinde belli güvenlik koşullarını yerine getirilmesine yönelik kurallar, özellikle de ilaç ve gıda gibi temizlik faktörünün ön planda tutulduğu ürünlerin saklanması koşullarında, paslanmaz raf sistemlerinin kullanılması gerekmektedir. Bu sistemlerin önemi her geçen gün artmaktadır. Özellikle büyük fabrikaların depolarında kullanılmasının önemli sebepleri, ortamın daha düzenli görülmesini sağlaması, depolanan malzemelere kolay ulaşılması ve pek çok malzemeyi aynı anda depolanmasını sağlamasıdır. Özetlemek gerekirse, paslanmaz raf sistemleri çeşitleri uzun ömürlü ve sağlık bir depolama için uygun kullanıma sahiptir. Montajları ve geri sökümleri oldukça kolaydır. Her iş yerinde rahatlıkla kullanılabilir.

Yorumlar kapalı.