Paslanmaz Raf Izgara Sistemleri

Paslanmaz raf ızgara sistemleri, işletmelerin ve kurumların kendi kapasite ihtiyaçları doğrultusunda kendi mekanlarına özgü raf sistemleri almak isterler. Ancak alan olarak büyük depoların önemli sorunlarından biri havalandırma problemidir. Saklanması ve korunması istenen ürünlerin alana yüksek düzeyde yarar sağlanması açısından sıkıştırılması, alanın hemen hemen tavanına kadar doldurulması durumunda havalandırma sistemi çaresiz kalmaktadır.

Paslanmaz Raf Izgara Sistemleri
Paslanmaz Raf

Ne kadar havalandırma sistemi olsa da çare etmeyecektir. Çünkü alanda doğru düzgün boş bir yer kalmayacak şekilde ürünler yığılmıştır. Bu nedenle hava akışı sağlanamadığı için alan içinde bulunan nesnelerin paslanması muhtemeldir. Alanlardan asgari düzeyde yarar sağlamak için hatta koridorların da küçücük bırakılarak dar koridor raf sistemleri bile bir işe yaramadığı ortaya çıkmıştır. Bu durumda ortaya paslanmaz raf ızgara sistemleri çıkıyor.

Paslanmaz Raf Izgara Sistemleri Ne İşe Yarar?

RafGrup olarak alanların, depoların böyle bir ihtiyacını karşılamak adına paslanmaz raf sistemini önermektedir. Alanlarda kullanılan hangi raf sistemi olursa olsun ızgara paslanmaz raf sistemi her türlü kullanım kolaylığı işletmeye ya da kuruma sağlamaktadır. Paslanmaz raf sistemi sayesinde alanların havalandırma ihtiyaçları giderilmiş olmaktadır. Aynı zamanda paslanmaz rafta bulunan ürünlere de kolay erişim imkanı da sağlamaktadır. Ayrıca ızgara paslanmaz raf ızgara sistemleri hava akışını sağladığı için ürünler üzerinde tozların birikmesini de engellemektedir. Izgara paslanmaz rafların metalden yapılmış olması ve raflar da herhangi bir çizik oluşmaması adına ve zaman geçtikçe oksitlenme sonucu paslanmaması da önemli bir özelliğidir.

Paslanmaz raf ızgara sistemleri, yüzeyleri oldukça fazla dayanıklı ve bu yüzden alıcıya bu özelliği daha cazip gelmektedir. Paslanmaz raflar sert ve dayanıklı yapısı itibariyle soğuk alanlarda ya da nemli ve ıslak alanlarda kullanışlı olma özelliği de mevcuttur. Aynı zamanda talebe göre farklı renklerde de üretimi olan paslanmaz rafların üstünde rengi veren toz boya kullanılmaktadır. Renk değiştirme işlemi de boya elektrostatik olarak 200 derecede fırınlanma işlemlerinden geçmektedir. Böylece sağlık açısından da herhangi olumsuz bir tehditte oluşmamaktadır. Tüm bu işlemler ile beraber paslanmaz rafların farklı renklerle tasarımı olması sadece depolarda değil ofislerde ve ev içlerinde de kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Hatta dosya arşivleme için oldukça ideal bir sistemdir.