Palet Rafları Üretim İstanbul’da

Depo raf sistemlerinin bir alt kategorisinde bulunan bu tür raflar ayak ve traverslerden oluşmaktadır. Ayaklar depoların yüksekliğine göre belirlenir ve üzerlerine koyulan malzemelerin ağırlığıyla uygun olacak şekilde traversler birleştirilir. RafGrup üretmiş olduğu çoğu raflarda olduğu gibi palet rafları üretim yapıldıktan sonra depolarınızda konusunda da monte ve de-monte özelliğini devam ettirmektedir. Bu sistemler kullanışlılık bakımından son derece kolaylık sağlamaktadır. Bu yüzden İstanbul bölgesinde bulunan işletmecilerin çoğu bu özelliği dikkate alarak seçimlerini gerçekleştirmektedir. Ayrıca RafGrup imal ettiği ürünleri kullanıcıların isteği doğrultusunda tasarlayabilmektedir.

Palet Rafları üretim Kullanıcılar mekanlarına yaptırmayı düşündükleri raflara karar verdikten sonra firma ile görüşerek fikir alışverişinde bulunabilir. Ortak bir karara varıldıktan sonra da gerekli ölçüler alınarak müşterilerin istekleri doğrultusunda raflar monte edilir. Palet rafları üretim yapıldıktan sonra yükleme ve boşaltma işlemini güvenli bir şekilde gerçekleştirebilmek için 7.5 cm dışarı taşmış traverslere sahip olmalıdır. Bu tür raf sistemleri; sırt sırta raf sistemleri, dar koridor raf sistemleri, içine girilebilir raf sistemleri(drive in), giydirme depo raf sistemleri, paletli kayar raf sistemi gibi alt başlıklara ayrılmaktadır. Palet raflarının ayak bölümü genellikle koyu renklerde yapılırken traversler ise göz alıcı renklerde yapılmaktadır. Bu durum sayesinde forklift kullanan elemanların daha seri ve güvenli bir şekilde çalışmaları sağlanır. Ayrıca deprem gibi olası bir doğal afet sırasında traverslerin çapraz bağlantıları takılarak sistem güvenli hale getirilir.

Palet Rafları Üretim Çeşitleri ve Yararları

Bu tür raflar stok denetimini güzel bir şekilde sağladığı için İstanbul bölgesinde yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Ayrıca depolanacak ürünün yüküne ve boyutuna göre ayarlanabilmektedir. RafGrup zengin aksesuarlarla müşterilerinin karşısına son derece göz alıcı ürünler ortaya çıkarmaktadır. Paletli rafları üretim farkımızdan dolayı ürünler sağlam bir özelliğe sahip olduğu için en ağır yüklere bile dayanabilmektedir ve esnek bir yapısı vardır. Bu nedenle kullanıcılar ihtiyaçları doğrultusunda daha çok alan açmak için sorunsuz şekilde genişletilebilmektedir. Uygun yerlere yapılan raflar mekanda düzenli bir alan oluşturduğu için kullanıcılar yer tasarrufu yapmaktadır. Bu unsurların yanında raf sistemlerinde en çok dikkat edilmesi gereken konuların başında güvenlik tedbirleri gelmektedir. Firmamız palet rafları üretim de gerekli kontrolleri yaparak son derece güvenli ve kaliteli ürünleri en uygun fiyatlarla müşterilerinin karşısına çıkarmaktadır.