Palet Rafı

Lojistik sektörü içerisinde en çok kullanılan ürünleri başında palet rafı gelmektedir. Paletli ürünler genel olarak fiber, ondüle, ahşap ve sunta gibi malzemelerden oluşabilmektedir. Taşınacak olan yüklerin sıralanacağı tavalar olarak tanımlanan bu ürünler birbirine bağlanan traverslerden  oluşmaktadır. Burada kullanılacak olan palet rafı ürününün cinsi, taşınacak olan malzemeye göre değişkenlik göstermektedir.

Palet Rafı Nereden Alınabilir?

 

Sunta palet rafı olarak bilinen ürünler, ahşap paletlerin en büyük karşıtı olarak biliniyor. Bu noktada kullanılan kişiye yer konusunda daha çok tasarruf sağlamaktadır. Bu sistemler çeşitli hava koşullarına karşı tepki gösterebildiği için genellikle kapalı alanlarda tercih edilmesi öneriliyor. İkinci el ürünler olarak da birçok kişi tercih etmektedir. Günümüzde bütün işletmelerin olmazsa olmaz ürünleri arasında bu sistemler bulunuyor. İş yükünün azalması ve iş yerinde düzenin sağlaması açısından son derece önemli işlevleri olan bu ürün son derece önemlidir. İşletmeler bu noktada kendilerine uygun olan palet rafı ürünlerini satın almaktadır. Bu noktada da bütçeye göre ikinci el ürün mü yoksa, sıfır ürünler mi satın alınacak bunlara dikkat etmek gerekiyor.

İkinci el ürünler bu konuda müşterilere sıkıntı çıkartabilmektedir. Bilindiği üzere ikinci el ürünler kullanılmış olduğu için çalışma kısmının bir süresini doldurmuştur. Fiyat bakımından uygun olması, sizleri uzun vadede idare edeceği anlamına gelmemektedir. İşletmeler bu noktada alacakları palet rafı ürünlerine son derece dikkat etmeleri gerekmektedir. Palet rafı ürünleri bu noktada kullanıcılara iki yönlü çeşitleri, dört yönlü çeşitleri ve kirişli olan çeşitleriyle beraber sunulmaktadır. Ürünlerimizi inceleyerek, daha geniş fikir sahibi olabilirsiniz.

Palet Rafı Ürünlerinin Yapısal Özellikler Nelerdir

Çeşitli stoklama yönleriyle kullanıcılarına karşı son derece yardımcı olan palet rafı, ürün yükleme konusunda en çok tercih edilen ürünlerin başında gelmektedir. Bu ürünler, kullanılacak alana göre tercih edilmektedir. Palet rafı ürünlerinin özelliklerinden bazılarını şu şekilde sıralamak mümkündür.

Üretilen bu palet rafı ürünlerinde kullanılan malzemenin kalitesine göre sağlamlığını ve kalitesini korumaktadır. Son derece dayanıklı, kaliteli ve sert malzemelerden oluşan bu ürün, uzun süre boyunca formunu korumaya ve alıcısına hizmet vermeye devam etmektedir.

Dayanıklı ve Sağlam Palet Rafı

Depo kurulumu sırasında en çok tercih edilen ürünlerin başında gelen bu ürünlerin dayanıklılık ve performans açısından son derece uzun ömürlüdür. Sağlamlığı noktasında yüksek ağırlıktaki ürünleri rahatlıkla yaşayabilmektedir. Sistem, toz kaplı boyalarla renklendirilmektedir.

Çok Yönlü Kullanımı Olan Palet Rafı

Palet rafı ürünleri çeşitli ürünler içerisinde bu kadar çok tercih ediliyor olmasını tamamen kapasitesine, dayanıklılığına ve esnek yapısına bağlamaktadır. Depoda kullanılan bu ürünler, işleyiş yapısına göre farklı alanlarda da tercih edilebilmektedir. Müşteriler için farklı bölümlere ayrılabilir. Bu ayrımlar sayesinde daha etki ve organize olan yönetim elde edilebilir. Palet rafı ürünü sayesinde hızlı yükleme ve boşaltma işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Palet rafı ürünlerinin en temel amacı üzerine yüklenen ürünlerin güvenli bir şekilde saklanabilmesini ve depolanabilmesini sağlamaktır. Ürünlerin güvenli bir şekilde saklanıyor olması, olabilecek kazaların önüne geçmektedir. Kurulum noktasında bunlara dikkat edildiği sürece hiçbir sorun yaşamazsınız. Bunun dışında maliyetin fazla olmasından da kendinizi koruyabilirsiniz. Projeniz büyüme gösterdiği durumlarda da eklerle kullanım alanınızı genişletebilirsiniz.

Son derece geniş bir kullanım alanı sunan palet rafı sayesinde daha fazla ürünlerinizi depolayabilir ya da istifleyebilirsiniz. Kullanım alanının son derece geniş olması günümüzde pek çok kişinin tercihleri arasında bulunmaktadır. Farklı depolarda sökme, takma ve montaj işlemlerini kısa sürede hallederek, kurum içi işlerinizi hızlandırabilirsiniz.

Palet Rafı Teknik Bilgiler

Palet rafı ayak derinliği standart paletlere göre 105 cm'dir. Paletler, seri ve emniyetli şekilde yükleme ve boşaltma yapılması amacıyla her iki kısımdan 7,5 cm traverslerden dışarı taşar. Ürün modellerimiz olan paletli ve ağır yük tamamen güvenli bir yükleme boşaltma yapacak şekilde tasarlanmıştır.

Palet Ölçüleri

  • İki Ayak Arası Genişlik
  • 1 palet 2 palet 3 palet
  • 80×120 cm 95 cm 185 cm 270 cm
  • 100×120 115 cm 225 cm 335 cm
  • 120×120 135 cm 270 cm 395 cm
YUKARI