Palet Rafı Modelleri

Palet Rafı ModelleriPalet rafı modelleri ağırlık olarak fazla olan paletli ürünlerin ve palet şeklinde malzemelerin korunması ve saklanması için tasarlanmış bir raf sistemleridir. Raf Grup garantisinde üretilen palet rafı modelleri yine ayak ve yatay kayıtlardan oluşmaktadır. RafGrup olarak palet rafları için ayaklar kullanılması muhtemel alanın özelliklerine göre belirlenir ve üstüne yatay kayıtların paletli ürünlerin kilolarına göre oturtulması şeklinde birleştirilir. Cıvata ve kanca konektörleri yardımı ile bu birleşim sağlanır. Ayrıca söküp takma imkanlarına da sahiptir.

 

En İdeal Palet Rafı Modelleri

Palet rafı modelleri için kullanımı en ideal olan palet rafları sistemi ağır rack paletli raf sistemleridir. Otomotiv, sanayi, beyaz eşya, süper market gibi birçok alanda ya da sektörde kullanılması muhtemel raf sistemleridir. Bu alanlar da ağır olan paletli ürünlerin taşınmasında, korunmasında, saklanmasında kullanım kolaylığı vardır. Ağır rack palet rafları sistemlerinin diğer sistemlerden ayıran özelliği ayakların kesitleri ve kalınlıklarıdır. Palet rafında taşıtılması gereken ürünler ağır olmasından dolayı bu özellikleri diğer raf sistemlerinden farklıdır. Aynı zamanda gücünü artırması için çapraz traverslerde kullanılmaktadır.

Ağır Rack Palet Rafının Sistemi

Ağır rack palet rafı modelleri sisteminde ayakların derinlikleri en fazla 105 santimetreden fazla değildir. Palet rafının yüksekliği ise en fazla 6 metre olmaktadır. Ayrıca ayaklarının yüksekliği de istenilen şekilde kesilip takılmaktadır. Ağır rack palet rafı modelleri sistemlerinin ayakları OMEGA şeklinde olup kalınlıkları en fazla 2,5 milimetre olup en az 2 milimetre olması idealdir. Kurulum aşamasında ayaklar yere sabitlemesi gerekmektedir. Yatay kayıtlar ise CC profilli, kutu profilli ya da NPI şeklinde olabilir. Tabi bu durum ağırlığa bağlı bir şekilde değişiklik göstermektedir. Profillerin kalınlıkları da en fazla 3 milimetre ile en az 2 milimetre arasında değişiklik gösterir. Palet rafının üstüne ağır yükler bindirileceği için yatay kayıtların üzerine çelik tablalar yerleştirilir. Tam üstten oturulmuş şekilde bu işlem gerçekleştirilmelidir. Çelik tablaların kalınlığı ise 1,5 milimetre olmaktadır. Genişlikleri ise en fazla 30 santimetre ile 25 santimetre arasında değişmektedir. Bu değişkenlik daha çok istenilen verimin tam alınabilmesi için farklılık göstermektedir. Aynı zamanda palet rafının her birinin taşıma hacmi en fazla 4500 kilo olmaktadır.