Metal Raf

Metal Raf Sistemlerinin tercih edilmesinin tek sebebi, arşivleme ve depolama sistemlerinde kullanım alanının daha fazla olmasından kaynaklanıyor. Kurum ve kuruluşlar daha çok çelik raf sistemlerini dayanıklılık açısından tercih ediyor. Taşıyacağı yük ve malzeme ebatlarına göre aralıklar tespit ediliyor,ayarlamaları yapılıyor ve metal raf imalatı gerçekleşiyor. Metal Raf Sistemleri fiyatları, maliyet açısından ekonomik olması ve talebe göre boyama işleminden geçmesi,tercih listesinde başı çekmesine sebep oluyor. Standart olarak gri renkte üretimi yapılıyor.Görsel açıdan isteğe göre boyama yapıldığı takdirde, talep ettiğiniz Metal Rafı boyama sonrası fırınlandığından sağlık açısından da engel teşkil etmiyor. Tercih edilmesinin bir diğer sebebi de,yaşanabilecek herhangi doğal afetlerde dokümanlarınıza gelecek zararı en aza indirgemiş olmasıdır.Diğer raf çeşitlerine göre kolay sökülüp takılabilmesi, her türlü malzemenin muhafaza edilmesi ve her yere kolay adapte olabilmesi, Metal Raf Sistemleri arasında en çok tercih edileni oluyor.

Metal Raf Sistemleri Fiyatları

Raf fiyatları arasında en pratik ve uygun olanı metal raflar olduğundan, birçok kurum açık ya da kapalı sistemleri ile metal rafları seçiyor. Düzen ve arşivlere kolay ulaşım açısından zamandan tasarruf ettiren bu metal raf sistemi, bu şekliyle de oldukça az yer kaplar ve size daha geniş alanlar bırakır. Raf kurulmadan önce kurulacak alana fizibilite çalışmaları yapılır, tasarım planlanır ve üretime geçilir. Ağır yük rafları aynı zamanda işletmelere azami depolama alanı oluşturarak, depo alanında maksimum alan tasarrufu sağlar. İstendiği takdirde depo raf sistemi olarak da kullanılan metal raf teknolojisi, deponuzda ki tüm düzeni sağlar ve aranan malzemeyi kolayca bulabilme lüksünü yaşatır.Depo raf fiyatları da maliyet açısından oldukça ekonomiktir. Yüzde yüz geri dönüşümlü olarak üretilen metal raflar; sağlamlık, işçilik ve zamandan tasarruf sağlayan teknolojisi ile had safhada memnuniyet getirmektedir. Metal raf sistemleri Çevreye zarar vermez, işlem sayısı ne olursa olsun işlevselliğini kaybetmez, kullanılabilirlik ömrü uzundur. İş hayatına akılcı çözümler sunan raf teknolojileri, istifleme ve düzen konusunda en çok tercih edilen çeşitler arasında metal raflar başı çekiyor. Maliyetinin diğer raf çeşitlerine göre ekonomik olması, herkoşula kolay adapte olabilen yapısı ile metal raflar vazgeçilmez depolama ürünlerinden biri. Metal raflar, mutfaklarda, mağaza ya da dükkânlarda, evrak sirkülasyonunun yoğun olduğu kurum ve kuruluşlardan çok kullanılan raf çeşididir. Talebe göre boyama işleminde de geçebilen metal raflar, görsel anlamda da yaşamımıza ayak uydurabilen ve dayanıklılığı ile iş gören raflardır. Kullanılacak malzemeye göre kolayca uyarlanabilen metal raflar, genişlik ve yükseklik ebatları açısından da oldukça kullanışlı. Taşıma süreçlerinde kullanıcıya kolaylık sağlamasının yanı sıra, oluşabilecek doğal afet gibi durumlarda yüksek ölçüde koruma ve muhafaza sağlamaktadır. Mutfak gibi hijyenik ortamlarda, boyama olsa bile fırınlama işleminden geçtiği için sağlık konusunda hiçbir engel teşkil etmemektedir. Raf çeşitleri arasından bu anlamda ayrılan metal raflar, ızgaralı oluşu sayesinde hava sirkülasyonu konusunda iyi olduğundan muhafaza ettiği ürünlere fazlasıyla dayanıklılık getirir. Paslanmaz özelliği ile ürün konusunda güvenilir bir teknoloji olan metal raflar, kurulacak alana yapılan fizibilite çalışmaları ile ölçüler alındıktan sonra imalata başlanır.Metal Raf

Metal Raf Sistemleri Modelleri

İşletmelerde ve işyerlerinde kullanılan raf sistemleri malların depolanması ve güvenle saklanması açısından çok büyük bir öneme sahipler. Bu raf sistemleri hem depolama alanlarının verimli kullanılması hem de taşınma esnasında sağlanan kolaylıklar; yani iş gücünden ve zamandan elde edilen tasarruf gibi açılardan hayli değerli. Bu yüzden işletmelerde tercih edilecek olan cıvatalı arşiv ve metal raf sistemleri doğru seçim yapmak işletme sahiplerini karlı kılacaktır. İşletmelerde kullanılan raflar içinde en çok tercih edilenler metal raf sistemleri. Metal dayanıklı olması yönüyle uzun süreli kullanım sağlayan bir madde. Depolama ve saklama esnasında rafların üzerine yüklenecek ağırlığı da hesaba katarsak dayanıklı ve uzun ömürlü bir kullanım sağlıyor. Metalden üretilen raf modelleri standart olarak gri renkte üretiliyorlar fakat isteğinize bağlı olarak renklendirilebilirler. Metal raflar en çok mağazalarda arşivleme sistemlerinde ve evrak sirkülâsyonunun fazla olduğu alanlarda kullanım imkânı bulmakta. Böylelikle genellikle dosya dolapları ve kartoteks dolap modellerinde metali görmekteyiz. Metal raf modelleri raf profili raf tablası ve plastik tabandan oluşurlar. Bu plastik taban rafların zemin ile temasını keserek rutubet ve su gibi etkenlerden zarar görmesini engelleme amacı taşımaktadır. Metal raf sistemleri bunca olumlu özelliğinin yanı sıra oldukça ekonomiktir. Raf sistemi fiyatları arasında bütçenize en uygun rafları metal raf modelleri arasından bulabilirsiniz.