Lastik Rafı

Küçük ve orta boydaki lastiklerin depolanması amacıyla tercih edilen lastik rafı son derece ideal depolama sistemleri arasında bulunmaktadır. Elle her türlü malı istifleyerek, ortamı kendiniz, ürünleriniz ve çalışmalarınız için daha verimli bir hale getirebilirsiniz. Bu ürün modelleri tamamen müşterilerin isteğine göre ayarlanmaktadır. Her türlü ölçüye göre üretilen bu ürünler kolay bir şekilde kullanılmaktadır. Düzeni sağlaması açısından da sektör içerisinde önemli bir yer tutmaktadır. Bu sistem sayesinde stoklanan bütün ürünlerin yükleme ve boşaltma işlemlerini rahatlıkla halledebilirsiniz. Bu sistemlerin çeşitlerini kullanmak için hiçbir istifleme aracına ihtiyacınız olmayacak. Boşaltma ve yükleme işlemlerini manuel olarak elinizle yapabilirsiniz. Bu sebeple de oldukça fazla tercih edilmektedir.

Lastik Rafının Özellikleri

Lastik rafı modüler anlamda ayaklara kanca ile takılarak, ana taşıyıcılar yerleştirilmektedir. Ana taşıyıcıların üzerine koyular travers ürünleri sayesinde, bu sistemin modelleri oluşmaktadır. Sistem geçmeli bir yapıdan oluşmaktadır. Aynı zamanda portatif bir oluşu bulunmaktadır. Daha önce de belirttiğimiz gibi bu sayede sadece montaj işlemini değil, aynı zamanda demontaj işlemini de rahatlıkla yapabilirsiniz.

Lastik Rafı Montajı Nasıl Yapılır?

Ayriyeten hiçbir masraf ya da ekipmana ihtiyaç duymadan ürünlerinizi kendinize kullanıma hazır bir hale getirebilirsiniz. Lastik rafı derinlikleri, aralıkları ve yükseklikleri tamamen sizlerin ihtiyacınıza göre düzenlenmektedir. Bunun dışında ürünlerin üzerine koyacağınız ağırlıklar da son derece önemlidir. Ürünlerin taşıma kapasitesi buna göre ayarlanmaktadır. Yukarıda da belirttiğimiz gibi ana taşıyıcıları travers adlı ürünler oluşturmaktadır. Bu sebeple de ürünlerde hiçbir şekilde deforme olması söz konusu olamaz. Elle kolay bir şekilde montajının yapıldığı ürünler, taşınma esnasında kurumlara ve çalışan ekiplere büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Ürünler bu şekilde istenildiği zaman taşınabilir. Zarar görmeden depolanmaya yardımcı olması da ürünün en çok beğenilen özellikleri arasında. Lastikleri her çevreden zarar görmemesi açısından kollayan bu ürünlerin sadece montajı kolay değil. Aynı zamanda demonte özelliği sayesinde de alıcılarına yardımcı olmaktadır.

Lastik Rafının Taşıyabileceği Kapasite Nedir?

Lastik rafı taşıyacağı kapasitesi, üründen ürüne farklılık göstermektedir. Ancak genel olarak bir gözün taşıma kapasitesi ortalama 70 kilo ila 500 kilo arasında bulunmaktadır. Bu ağırlıkları rahatlıkla taşıyabilen gözlerde hiçbir şekilde esneme ya da kırılma olmaz. Genel olarak ürün ağırlıkları daha rahat taşıyabilmesi için çelik kullanılmaktadır. Çelik bilindiği üzere son derece dayanıklı bir metaldir. Bu sektör içerisinde de çeliğin tercih edilmesi, lastiklerin ağır olmasından kaynaklanmaktadır. Ağır lastikleri hiçbir zorlanma olmadan taşıyan bu ürünler sayesinde deponuzu ferah bir alana çevirebilirsiniz. Hafif ve ağır yükleri taşıyabilen bu ürünler sadece lastik değil, çeşitli ürünlerin depolanması amacıyla da tercih edilmektedir. Diğer ekipmanlarla uyumlu bir şekilde kullanılması sebebiyle, sadece oto sektörü ya da oto sanayi alanı değil, diğer alanlar da bu ürünler tercih etmektedir. Bu alanlara örnek vermek gerekirse kablo bobin ürünleri, oto lastik ürünleri, elbise askı ürünleri, arşiv kutuları ve kumaş ürünleri gibi ağır olabilen ürünlerin taşınmasında ve korunmasında da bu sistemler tercih edilmektedir.

Lastik Rafının Fiyatlarını Neler Etkiler?

Lastik rafı alacak olan kişiler, ürünlerin fiyatlarıyla da ilgilenmektedir. Bu ürünlerin fiyatları, malzemenin kalitesine, üründeki gözlere, taşıma kapasitesine ve ayaklarına göre değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sistemleri satın almadan önce fiyatıyla değil, ürünün kalitesiyle ilgilenmeniz, ileri ki zamanlarda daha karlı olmanızı sağlayacaktır. Sadece fiyatı uygun diye aldığınız kalitesiz ürünler ne yazık ki yakın zamanda mallarınıza zarar vereceği için tekrar masrafa girebilirsiniz.

Ürün Hakkındaki Teknik Bilgiler

Lastik rafı modüler olarak ayaklara kanca ile birleştirilen ana taşıyıcıların(travers) üzerine koyulan tablalardan oluşur. Sistemin geçmeli yapıya sahip olması ve portatif oluşu sebebiyle montaj de-montaj işlemini ilave bir ekipman gerektirmeden kolaylıkla yapılmasına olanak sağlar. Ürün derinlikleri, yükseklikleri ve aralıkları üzerine koyulacak malzemenin özelliklerine göre yapılır. Ana taşıyıcılar travers olduğundan herhangi bir deformasyon söz konusu değildir. Daha fazla bilgi veya fiyat teklifi için iletişim adreslerinden bizlere ulaşabilirsiniz.

YUKARI
error: