Hazır Raf Sistemleri

Hazır Raf SistemleriHazır raf, farklı işletmelerin, kurumların iş imkanları doğrultusunda çok farklı saklama koruma gereksinimleri ortaya çıkmaktadır. Raf Grup sizlere bu gereksinimleri uygun bir şekilde karşılamak için işletmelerin ucuza kaçmak için doğru hazır raf sistemi tercihinde bulunmaktadırlar. İşletme ve kurumların artan ihtiyaçları ile beraber ürünlerini saklama ve koruma için artan kapasite ihtiyaçları da artmaktadır. Bu nedenle göz önünde bulundurulması gereken nokta raf sistemleridir. Hazır raf sistemi için neler gereklidir, önemi nedir, doğru hazır rafın sistemi için doğru tercih neden önemlidir, hazır rafın sistemi fiyatları gibi sorular karşımıza çıkmaktadır. Bu sorulara çok çeşitli cevaplar verilmektedir. Ancak RafGrup bu gibi temel sorulara işletmenin, şirketin kendi mevcut potansiyeline ve geleceğine yönelik gereksinimleri temel alarak doğru cevaplar ile doğru kararlar alınmasına yardımcı olmaktadır.

İkinci El Hazır Raf Sistemlerinin Maliyeti

Hazır raf sistemleri için işletmelerin, kurumların depolarda yeni raf sistemleri kullanıp fazla maliyete mal olması yerine hazır rafları daha çok tercih ettikleri görülür. Hemen hemen her çeşidi bulunmakta olan hazır rafların alım satımı oldukça fazladır. Böylece uzman kontrolünde doğru hazır raf sistemi tercihi ile ürünlerin finansal olarak kaybı azalacaktır. Aynı zamanda işletmelerin kendi depolarında bulunmakta olan hazır rafın sistemlerini değiştirmek istemesi üzerine ikinci el hazır rafı alanlar ile irtibata geçmektedir. Bu durumda işletme elinde bulunan hazır rafı çıkararak yerine yenisini alarak maliyeti yine düşürmüş olmaktadır.

İkinci El Hazır Rafların Alımında Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Tabi her zaman düşük maliyet ile hazır raf alım satımı gerçekleşmesi pek mümkün olmayabilir. Çünkü hazır rafın sistemi alırken kullanılacak yerin özelliklerini karşılamayabilir. Aynı zamanda yapı malzemesi olarak da kalitesiz olma ihtimali de bulunmaktadır. Bu durumda hazır rafı almadan önce muhakkak mekanın özellikleri ve ürünlerin özellikleri bilinmelidir. Aksi takdirde alınan hazır rafın kısa vade de günü kurtarsa da uzun vade de zarara uğrama ihtimali de her zaman bulunmaktadır. Hazır rafın sistemlerinin tercih edilmesi ekonomik olarak işletme ve iş yeri sahiplerine cazip gelebilir. Ancak unutulmamalıdır ki her zaman raf sistemleri alımında dikkat edilmesi gereken noktalar hazır rafı alırken de dikkat edilmesi gerekmektedir. Çünkü mekanın özelliklerine göre raf sistemi kurulumu yapılmazsa ve ürün özelliklerini karşılayacak şekilde montajı yapılmazsa uzun vade de ciddi finansal kayıplara sebebiyet verebilmektedir.