içine Girilebilir Raf Sistemleri (Drive in)

içine girilebilir raf sistemleri (Drive in) ve içinden geçişli raflar, fazla miktardaki ve aynı özelliklerdeki paletli malzemlerin istiflenmesinde kullanılan en yaygın raf sistemidir. İlk giren ilk çıkar veya ilk giren en son çıkar metoduna göre depolama yapılmaktadır. Bloklar arasında koridor bırakılmadığı için istifleme aracı yükleme kanallarını koridor gibi kullanır.

içine Girilebilir Raf Sistemleri Teknik Özellikler

Bu sistemde travers yerine raylar kullanılmaktadır.Sistemin kaliteli, sağlam ve ekonomik olması, monte ve demonte özelliklerine sahip olması, raf aralıklarının ayarlanabilir olması, azami yük taşıması ve diğer sistemlere göre maksimum depolama alanları yaratması en önemli özellikleridir.

  • Mevcut alanın maksimum verimle kullanımı (%85'e kadar).
  • Raflar arasındaki koridorların minimuma indirilmesi.
  • Ürün giriş ve çıkışlarının kolaylıkla denetimi.
  • Yükleme kanalları farklı tipteki ürünlerin stoklanmasına olanak sağlar.

Raf kanallarına tek taraftan girişi çıkış yapılan içine girilebilir raf sisteminin yanı sıra, raf kanallarına her iki yönden de giriş çıkış yapılabilen içinden geçişli raf sistemi (drive through) de uygulanabilir.

İçine girilebilir (drive in) raf sistemi dondurma depoları ve frigorifik depolar gibi, ürünlerin kontrollü sıcaklık altında depolanması gereken durumlarda depo hacminin en faydalı şekilde kullanılabilmesini sağlar.

YUKARI
error: