İçine Girilebilir Raf Sistemleri (Drive in)

İçine girilebilir raf sistemleri genellikle depolarda ağır yüklerin düzene girmesi ve ortamında daha toparlı olması açısından tercih edilmektedir. Genellikle stok ve depolanma konusunda kullanıcılarına hız ve zaman kazandırmaktadır. Firmalar da bu noktada işletmelerine yüksek oranda verimlilik sağlamaktadır.

İçine Girilebilir Raf Sistemleri Neden Tercih Edilmeli?

Depolama konusunda oldukça verimlilik sağlayan raf sistemleri günümüzde son derece tercih edilen ürünlerin başında gelmektedir. Müşterilerin istekleri ve iş süreçleri dikkate alındığında son derece kaliteli ve profesyonel ürünler ortaya çıkacaktır. Ürünlerin daha kolay bir şekilde istiflenmesini sağlayan bu ürünler, istif aracının bu sistemin içine girmesi ile çalışmaktadır. Firmamız bu konuda bu ürünlerin konusundaki bütün ihtiyaçlarını karşılama konusunda uzun zamandır çalışmaktadır. En kaliteli projeleri sizlere sunan firmamız uygun fiyatlarda kaliteli ve uzun vadede dayanıklı ürünler yapmaktadır. Paletli ürünleri daha kolay bir şekilde istiflenmesi, sıralanması ve düzenlenmesi için tercih edilen ürünler, yükleme araları adeta birer koridor gibi kullanılmaktadır. Bu şekilde ürünleri arkadan öne doğru doldurmaktadır. Bu sistem tek yönlü olarak çalışmaktadır. Bu sebeple de son giren ilk çıkmaktadır. Ağır yükler için özellikle tercih edilen bu ürünler ile depolar daha kolay bir şekilde yönetilmektedir.

Sizlere İdeal Çözümleri Sunar

Depo konusunda son derece ideal çözümleri olan içine girilebilir raf sistemleri düzen arayan işletmelerin bir numaraları tercihleri arasında bulunmaktadır. Sadece ağır yüklerin yüklenmesi konusunda değil, ağır yüklerin boşaltılması konusunda da son derece kullanışlıdır. Koridor gereksinimini oldukça aza indirmesi sebebiyle de tercih edilmektedir. Özellikle bu ürünler sezonluk olarak tercih edilecek ürünlerin depolanması konusunda daha çok tercih edilmektedir. Ürünler bu sistemde blok olarak depolanmaktadır. Deponun verimli bir şekilde kullanılmasını sağlayarak, işletme sahiplerine çeşitli noktada kolaylık sağlamaktadır. Çeşitli ürünlerin istiflenmesi için tercih edilebilmektedir.

İçine Girilebilir Raf Sistemlerinin Fiyatları

İçine girilebilir raf sistemleri satın almak isteyen kullanıcılar internet üzerinden bu sistemlerin fiyatları konusunda araştırmalar yapmaktadır. Ürünlerin fiyatları hakkında net bir şekilde belirtmek mümkün değildir. Bir ürün satın alınırken fiyatından ziyade ürünün kalitesine bakılması daha doğru olacaktır. Fiyat konusunda ürünün kalitesi anlaşılabilir. Sektör içerisinde olan ürün fiyatları ürünlerin kalitesine ve türüne göre değişkenlik göstermektedir. Her satın alımda kalite anlaşılmayabilir. Bu noktada kullanıcıların doğru tercih yapması ve iyi araştırma yapması gerekmektedir. Satın alacağınız ürünlerin fiyatları konusunda araştırma yapmalısınız. Sırf fiyatının uygun olması konusunda tercih edeceğiniz ürünler, uzun vadede pahalıya mal olabilmektedir.

İçine Girilebilir Raf Sistemlerinin Avantajları Nelerdir?

İçine girilebilir raf sistemleri noktasında sizlere pek çok avantaj sıralayabiliriz. Bu avantajlar noktasında şunları belirtmek mümkün:

 • Bu ürünlerde, aynı yapıda olan bütün ürünler kolay bir şekilde sıralanabilmekte ve istiflenebilmektedir.
 • Deponun aktif ve verimli kullanılabilmesi sağlanmaktadır.
 • Kolay ulaşıma yardımcı olan bu sistemde sadece aynı homojen yapıda olan ürünler yan yana koyulmaktadır.
 • Depolanacak olan bütün ürünler ağırlığına ve boyutuna göre istenilen şekilde ayarlanabilmektedir.
 • Depo alanında uzun vadede kalacak olan ürünlerin uzun zaman boyunca istiflenmesi konusunda tercih edilmektedir.

Bu ürünleri çeşitli alanlarda kullanılmaktadır. Kullanım alanlarını şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Büyük olan her alan
 • Endüstriyel merkezler
 • Mevsimlik olarak kullanılan depolar
 • Ağır yük konusunda depolama ihtiyacı hissedilen bütün alanlar
 • FIFO metoduna uygun olan her alan
 • Küçük büyük fark etmeksizin bütün işletmeler ve kurumlar
 • Ağır ürün üretimi yapan bütün fabrikalar
Ürün Hakkındaki Teknik Bilgiler

İçine girilebilir raf sistemleri için travers yerine raylar kullanılmaktadır. Sistemin kaliteli, sağlam ve ekonomik olması, monte ve demonte özelliklerine sahip olması, ürün aralıklarının ayarlanabilir olması, azami yük taşıması ve diğer sistemlere göre maksimum depolama alanları yaratması en önemli özellikleridir.

 • Mevcut alanın maksimum verimle kullanımı (%85'e kadar).
 • Ürünler arasındaki koridorların minimuma indirilmesi.
 • Ürün giriş ve çıkışlarının kolaylıkla denetimi.
 • Yükleme kanalları farklı tipteki ürünlerin stoklanmasına olanak sağlar.

Ürün kanallarına tek taraftan girişi çıkış yapılan sistemin yanı sıra, ürün kanallarına her iki yönden de giriş çıkış yapılabilen içinden geçişli ürün modeli (drive through) de uygulanabilir. İçine girilebilir raf sistemleri dondurma depoları ve frigorifik depolar gibi, ürünlerin kontrollü sıcaklık altında depolanması gereken durumlarda depo hacminin en faydalı şekilde kullanılabilmesini sağlar.

YUKARI
error: