Endüstriyel Raf Sistemleri

Endüstriyel Raf Sistemleri
Endüstriyel Raf Sistemleri

Endüstriyel raf sistemleri ağır yüklü ürünlerin ya da ağır paletli ürünlerin korunması, saklanması için kullanılan raf sistemleridir. Endüstriyel raf sistemleri ayaklar ve yatay kayıtlardan oluşmaktadır. Ayaklar, alanın ya da deponun yüksekliğine göre uygun olanı seçilmektedir. Ardından üstüne yerleştirilecek yüklerin ağırlıklarına göre olan yatay kayıtların, cıvatalı ya da kanca şeklinde konektörler yardımıyla birleşme sağlanır. Bu durumda İstanbul RafGrup olarak böyle palet raf sistemleri montaj özellikleri bulunmaktadır.

Ağır Yük Endüstriyel Raf Sistemleri

Geri İtişli Raf Sistemleri: Endüstriyel rafları içinde depo alanlarından en yüksek verimi sağlamakta olan raf sistemleridir.

Ağır Yük Kayar Raflar: FIFO çalışma şekli ile aynı olan ürünlerin korunmasını, saklanmasını sağlamaktadır.

Çok Katlı Raf Sistemleri: Endüstriyel rafları sistemleri içinde raflar arası en kolay yürüyüşü sağlamakta olan ve merdiven, sahanlıklar oluşturarak deponun yüksekliğine göre katlar yapılabilen raf sistemleridir.

Ağır Yük Kollu Raflar: Endüstriyel raflar içinde bu tip raf sistemi daha çok boyutları uzun ve ağırlıkları fazla olan ürünlerin profil, boru, ahşap, uzun sandıkların korunması ve saklanmasın da kullanılmaktadır.

Dar Koridor Raf Sistemi: Endüstriyel rafları sistemleri için bu raflar 9 metreden yukarı olup koridorlarda yüksek irtifa koruma, saklama alanları oluştururlar. Daha çok dar ve yüksek olan alanlarda, depolarda kullanılmaktadır.

İçine Girilebilir Raf Sistemleri: Endüstriyel rafları içinde aynı ürün paletlerinin üst üste ya da arka arkaya saklama, koruma raf sistemleridir.

Sırt Sırta Raf Sistemleri: Endüstriyel rafları içinde kullanım alan oldukça geniş ve maliyeti düşük olan raf sistemleridir. Paletli ürünlerin korunması ve saklanmasında kullanım kolaylığı sağlamaktadır.

Hafif Yük Endüstriyel Raf Sistemleri

Hafif Yük Kayar Raflar: Endüstriyel rafların içinde böyle raflar sipariş toplamada ve montaj hat kenarlarında kullanılması oldukça ideal olan raf sistemleridir.

Çok Katlı Raf Sistemleri: Endüstriyel raf sistemleri içinde raflar arasında kolay yürüyüş yapılması ve merdiven, sahanlık oluşturulması bakımında ideal olan sistemlerdir. Özellikle dar ve yüksek kesim alanlarında daha çok tercih edilmekte ve yüksekler ayrı kat sistemleri oluşturmaktadır.

Hafif Yük Kollu Raflar: İnsanların kendi iş gücü performansı ile koruma ve saklama yaptığı raf sistemleridir. Mil, tel, kısa çubuk, plastik çubuklar, kablo borularının saklanması ve korunması bakımından en ideal endüstriyel raf sistemleridir.

“Endüstriyel Raf Sistemleri” için bir yorum

Yorumlar kapalı.