Endüstriyel Raf Modeli

Bu tür raflar ağır yüklerin ve paletli malzemelerin konulduğu alanlar olduğu için son derece dayanıklı ve sağlam ürünlerdir. Bu nedenle RafGrup bu tür raf sistemlerinin imalatını müşterilerinin güvenliğini ön planda tutarak gerçekleştirmektedir. Ayrıca endüstriyel raf modeli çoğunlukla sanayi ortamlarında daha fazla tercih edilen bir ürün olduğu için iş güvenliği konusunda da titiz davranmak gerekir. Traverslerden ve ayaklardan oluşan endüstriyel rafların ayak bölümleri depoların yüksekliğine uygun şekilde yapılmaktadır. Üzerlerine koyulacak ürünlerin ağırlığı dikkate alınarak seçilen traversler iki parça ile birleştirilmektedir. Bu parçalar kancalı ya da cıvatalı konnektörlerdir.

Endüstriyel Raf ModeliBu tür raflar son derece pratik olan monte ve de-monte özelliklere sahiptir. Bu özellikleri nedeniyle endüstriyel raf modeli piyasada yoğun bir talep görmektedir. Özellikle İstanbul gibi endüstri şehirlerinde bulunan fabrikalarda en önemli altyapı yatırımlarının başında raf sistemleri ve onların çeşitleri gelmektedir. Çünkü fabrika gibi yoğun üretim alanlarında imalatı gerçekleşmiş olan ürünlerin doğru ve düzenli bir şekilde istiflenmesi iş verimliliğini arttıran en önemli unsurlardan birisidir. Bu nedenle RafGrup firması tarafından müşterilerin bu konuyla ilgili taleplerini karşılayabilmek adına en uygun raf sistemleri tasarımı gerçekleştirilmektedir. İstanbul bölgesinde hizmet veren firmamız metal alaşımdan imal ettiği ürünlerle yapılan kurulumun son aşamasında güvenlik önlemlerini alarak ileride herhangi bir olumsuz durumun yaşanmasını önlemektedir.

Endüstriyel Raf Modeli Özellikleri

Bu tür rafları diğerlerinden farklı kılan en önemli unsur her koşulda dayanıklı olacak şekilde imal edilmeleridir. Düşük kalitede üretilen raflar daha sonraki yıllarda dayanıklılığını yitirmekte ve buna bağlı olarak da rafların ömrü azalmaktadır. Bu nedenle endüstriyel raf modeli yaptırılırken yüksek kaliteli ürünler tercih edilmelidir. İstanbul bölgesinde uzun yıllardan beri raf üretimi konusunda hizmet veren firmamız değişkenlik gösteren ısı veya nem gibi dış etkenlere karşı dayanıklı ve üzerine konulan yükü taşıyabilecek kapasitede raflar üretmektedir. Endüstriyel rafların imalat aşamasında gerekli olan demir, çelik gibi malzemeler ve işçilik maliyetleri yönünden fiyat aralıkları değişkenlik gösterebilmektedir. Endüstriyel raf modeli alırken dikkat edilmesi gereken en önemli unsur fiyat ve modelden ziyade yapılan rafların güvenilirliği olmalıdır. RafGrup olarak bu tür sanayi ürünlerinde güvenlik tedbirlerini alarak kaliteli bir üretim gerçekleştirmekteyiz.

“Endüstriyel Raf Modeli” için bir yorum

Yorumlar kapalı.