Depo Rafı Çeşitleri

Depo rafı çeşitleri, üretim yapan fabrikaların ürünlerini depolarında saklaması için tasarlanmış sistemlerdir. Hastanelerin ilaç depolarında, boya üretimi yapan firmaların depoların ve taşımacılık sektöründe hizmet veren kurumların depolarında kullanılır. Birçok sektörün olmazsa olmazlarından olan depo raflarının kullanım sebepleri ise, ürünleri düzenli bir şekilde istiflemek, nakliye sırasında kolayca bulunduğu yerden alabilmek, aranan ürünlere yine kolayca ulaşabilmek ve küçük depoların kullanım alanlarını genişletmektir. Depo raflarının üretim şekilleri kullanılacak alana göre değişmektedir. Özellikle yük tonajı ağır olan ürünler için tasarlanan raflarda, çelik ve demir malzemeler kullanılır. Bunun sebebi, ürünü daha sağlıklı bir şekilde tasarlamak ve rafın daha uzun ömürlü kullanımını sağlamaktır.

Depo Rafı Çeşitleri
Depo Rafı

Depo rafı çeşitleri, yine kullanılacak alana göre seçilmelidir. Küçük atölyelerde kullanılan depo rafları, hafif veya orta yükler için üretilmiştir. Aynı zamanda depo rafı çeşitleri, alanın büyüklüğüne göre de değişmektedir. Üretiminde daha çok metal kimyasallar kullanılır. Sağlamlık açısından oldukça başarılı olan depo rafları, ürünleri dışarıdan gelecek darbelere karşıda koruma özelliğine sahiptir. Raflar, klasik ölçülerde üretilmektedir. Özellikle profil ayakları ve deliklerin rafların ölçülerine göre tasarlanmaktadır. Görsel açıdan da farklı renklere boyanabilse de, sektörde en yaygın olarak kullanılan renk gridir. Depo rafları, hacimsel büyüklere göre seçilmelidir. Rafların seçiminde dikkat edilmesi gereken kurallar, taşıyacak olan yükün ağırlığı, kullanım alanı ve yük uzunlarıdır. Endüstriyel alanda kullanılan depo rafları ile küçük işletmelerde kullanılan depo raflarının tasarımları farklıdır. Bu sebeple kullanılacak alana göre seçilen raflar, depo içerisine daha rahat uyum sağlamaktadır.

Endüstriyel Depo Rafı Çeşitleri

Depo rafı çeşitleri, her müşterinin beklentisini karşılayacak kalitede ve fiyatta üretilmektedir. Bu amaç doğrultusunda arşive önem veren birçok kurum raf kullanımını tercih etmektedir. Kullanıcılar için tasarlanmış olan depo rafları, birçok modelde ve her amaca uygun şekilde bulunabilmektedir. Hem estetiği hem de konfora önem veren müşteriler için iş yerlerinde ve fabrikalarında üretilen endüstriyel raf sistemleri bulunmaktadır

Depo rafı çeşitleri, kullanım alanına uyum sağlayabilmesi ve amaca doğru bir şekilde hizmet etmesi için farklılık göstermektedir. Depo raf sistemleri çeşitleri, mağaza depolarında, market depoların da ağır yük depolarında çelik dolaplarda kullanılan paslanmaz raflardır.

“Depo Rafı Çeşitleri” için bir yorum

Yorumlar kapalı.