Depo Raf Modelleri

Depo Raf Modelleriİşletmelerin ya da şirketlerin kendi ürünlerini saklama ve koruma ihtiyacı arttıkça raf sistemlerine duyulan ihtiyaçta artmaktadır. Özellikle doğru depo raf modelleri tercihlerinde işletmelerin ya da şirketlerin raf modellerine ne amaçla ihtiyaç duyduğu ve ürünlerinin özelliklerine göre ne tür depo raf modelleri gerektiğidir. Özellikle RafGrup olarak depo raf modelleri için talebe göre en uygun raf modellerini sunmaktadır.

Depo Raf Modelleri Çeşitleri

Lastik Raf Modelleri

Büyüklükleri orta ya da küçük hacimli olan ürünlerin stoklanmasında, korunmasında kullanım kolaylığı sağlayan depo raf modelleri arasında yer almaktadır. Elle ulaşımın kolaylığı ile bu alanda en çok tercih edilen raf modellerinin arasındadır. Talebe göre istenilen ölçülerde hazırlanıp düzenli bir şekilde kullanımı sağlanır. Otomatik istifleme ya da tahliye etme durumları yerine tüm işlemleri elle yapma imkanı sağlamaktadır. Herhangi bir stoklama mekanizması ya da istifleme aracı kullanılmamaktadır.

Kumaş Raf Modeli

Daha çok konfeksiyon ve tekstil işletmelerinde kullanılan bu raf modellerini, rulo şeklinde olan kumaşların saklanması ve korunması için ideal bir raf sistemidir. Bu depo raf modelleri ayaklara yerleştirilen traversler ile beraber üstüne konulan tablalar şeklinde oluşturulan bir sistemdir. Metal ve ahşaptan yapılma imkanı sunmaktadır. Alan işgali az ve zaman açısından tasarruf sağlayıcı bir özelliği bulunmaktadır. İnsan gücünün yetmediği durumlarda devreye istif araçlarından biri girerek kumaş ruloları kaldırma imkanı sağlar.

Kolili Yükleme Geçme Sistem Rafı Modeli

Bu raf modellerinde yine küçük ya da orta büyüklükte olan kutuları, ürünleri saklama ve koruma için ideal raf modellerinden biridir. Elle ulaşımı kolay olan her türlü ürünün stoklanmasını sağlamaktadır. Ürünün özelliklerine göre hazırlanıp üretimi yapılan bu raf modellerinin kullanışlı ve düzen sağlamaktadır.

Elbise Askılı Raf Modeli

Bu raf modellerinde ise yine tekstil ve konfeksiyon ürünlerinde pantolon, ceket, gömlek gibi ürünlerin askılı bir şekilde saklanması ve korunması için ideal olan bir raf sistemidir. Yine az alan işgali ile beraber zamandan tasarruf sağlaması kullanım açısından kolaylık sağlamaktadır. Özellikle portatif olması nedeni ile kurulum aşamasında ekstra bir işlem gerektirmemesi bu depo raf modelleri tercih edilmesinde göz önünde bulundurulan hususlardan biridir.

Yorumlar kapalı.