Dekoratif Raflar

Dekoratif raflar, daha çok evlerde ve iş yerlerinin ofislerinde kullanılır. Estetik şık görüntüsü ve duvarda kapladığı alanın az olması, dekoratif rafların kullanım sebeplerindendir. Aynı zamanda evlerde veya kullanılacağı alanlarda bulunan diyar mobilya grupları ile de uyum sağlamakta ve alanın estetik görünüşünü bir adım daha öteye taşımaktadır. Dekorasyonu, çoğu zaman bir bütün olarak düşünen ve her ayrıntıya önem verenler için üretilmiş olan dekoratif rafları duvarlara ve diğer mobilyalara sabitlenebilir. Dikkat edilmesi gereken konu ise, rafların nereye montaj edileceği iyi düşünülmeli ve dekor amaçlı kullanılan rafların renginin de oda içerisinde bulunan diğer eşya gruplarına göre seçilmelidir.

Dekoratif RaflarOturma odası, mutfak, yatak odaları ve hatta banyolarda kullanılan dekoratif raf, sadece küçük evlerde değil, geniş alanlarda da kullanılmaktadır. Zira üzerinde kapak olmayan ve tamamen süs maçlı kullanılan raflar, ortama estetik bir görünüm kazandırmaktadır. Duvara montaj edilecek raflar ise, ihtiyaca ve söz konusu duvarın büyüklüğüne göre seçilmelidir. Çoğu zaman ahşap malzemeden üretilen dekoratif raflar tercih edilse de, duvara gömülü bir şekilde duran raflarda şıklığını korumaktadır. Bazı raflar ön tarafı açık bir şekilde, bazılarında tek parça halinde monte edilebilir.

Dekoratif Raflar’ın Çeşitleri

Duvar Rafları

Duvar rafları imzalı şekilleri ile estetik tasarımların bir parçasıdır. Bu raflar genel olarak ahşap ve metal parçalardan oluşmaktadır. Önemli bir özelliği ise, sade bir tasarıma sahip olmasıdır. İki tarafında da cam bulunan duvar raflarının, hareket mekanizmasını genişletmek üzere düşünülmüş resim çerçevelerinin altında bulunacak şekilde iki raf monte edilmektedir. Duvar raflarının en ilginç yanı ise, üzerinde bulunan objelerin şıklığını arttırmasıdır. Dekoratif raflar dekoratif bir duvar dekorasyonunun olmazsa olmazlarından olan bu raflar, fonksiyonel olarak üretilmektedir.

Mutfak Rafları

Duvar raflarının en sık kullanıldığı alanlardan biride mutfaklardır. Genel olarak küçük bir yemek masasının üstüne monte edilir. Rafların ahşaptan tasarlanmış olması ve masa ayakları ile uyum sağlaması, odanın estetik görünümünü arttırmaktadır. Daha çok üç tane raftan oluşan kombinler ile monte edilmektedir. Rafların üzerine farklı objeler yerleştirilmekte ve mutfaktaki alanlar ahşap görünüme kavuşturulmaktadır.Dekoratif raflar‘ın diğer kullanım alanları ise, banyolar, balkonlar ve çocuk odalarıdır. Hemen hemen tüm alanlardaki kullanım sebepleri aynıdır.

Yorumlar kapalı.