Çelik Raf (Civatalı)

Çelik raf ürünlerinin tercih edilmesinin sebebi, dosya arşivleme, depolama modellerinde ve kullanım alanından maksimum tasarruf elde edilebilir olmasından kaynaklanıyor. Kurum ve kuruluşlar daha çok bu sistem modellerini dayanıklılık ve ürünlerinizi güvenle koruması açısından tercih ediyor. Taşıyacağı arşiv ürünleri, depo ürünleri ve malzeme ebatlarına göre aralıklar tespit ediliyor. Bu ürünün ayarlamaları yapılıp imalatı ve daha sonra montajı gerçekleşiyor.

Çelik Raf Fiyatları

Evlerden iş yerlerine kadar geniş bir skalada kullanılabilen ürünlerden biri bu sistemlerdir. Bu ürünler, imalatçılardan özel siparişle tedarik edilebileceği gibi, hazır olarak da satın alınabilir. Çelik raf fiyatları ise çeşitli durumlara göre değişebilmektedir. Özellikle ürünlerin kapasiteleri ve boyutları maliyet için etki eden önemli faktörler olarak ön plana çıkmaktadır. Bu tür ürünler pek çok alanda dayanıklı depo ve sergileme ürünleri olarak kullanılabilmektedir. Özellikle imalathane ve fabrikalarda bu model ürünlerin kullanıldığına şahit olunmaktadır. Bu modeller gerek depolama gerek sergileme gerekse de arşivleme için sıklıkla tercih edilmektedir. Firmamız, bütün bu ihtiyaçlarınızı karşılamak amacıyla İstanbul ilinde bulunan imalathanemizde en kaliteli ve dayanıklı ürün ünitelerini üretmekteyiz.

Kullanım alanı diğer üniteler ile kıyaslandığında daha geniş olan bu tür ürünler birçok açıdan geniş bir hizmet yelpazesine sahiptir. Bu üniteler kullanım alanlarına göre spesifik olarak da üretilebilmektedir. Çelik raf fiyatları da bu ve buna benzer durumlar belirlemektedir. Bu maliyetler öncelikli olarak ürün boyutlarına göre belirlenmektedir. Bir ürünün boyutu ise, eğer özel imalat ise depo alanının ölçüleri doğrultusunda belirlenir. Depo alanını rahat kullanabileceğiniz ve maksimum kapasitede çalışacak ürünleri hazırlamak firmamızın asıl amacıdır.

Çelik Raf Sistemi Hangi Alanlarda Kullanılıyor?

Farklı depo tiplerine göre üretilen çelik raf sistemi çeşitli alanlara göre tasarlanmaktadır. Bu ürün modellerinin en temel amacı depoların kullanıcılar yoluyla verimli bir şekilde kullanılmasını sağlamaktır. Ürünlerin saklanması açısından kullanıcılara çeşitli kolaylıklar sağlayan sistemlerin fiyatları da son derece uygundur. Ürünlerin saklanması gereken ortamlar bazen değişkenlik gösterebilir. Gıda gibi bazı ürünler soğuk alanlarda saklanmalıdır. Bazı ürünlerde sıcak bir ortamda saklanması gerekmektedir. Firmamızın ürettiği bu ürünleri hem sıcak hem de soğuk alanlara karşı son derece dayanıklıdır. Bu noktada firmamızı tercih ederek, kaliteli ürünleri sizler de deneyimleyebilirsiniz. Bu ürünler genellikle hijyenin ön planda olacağı yerlerde kullanılıyor. Eczane, hastane, yemekhane vb. Buralarda kullanılmasının sebebi, ürünlerin kolay temizlenebilmesinden kaynaklanmaktadır.

Bu sistemler, farklı yük tiplerine göre üretildiklerinden her yük çeşidine göre bir raf türü bulunmaktadır. Örneğin arşiv rafları genellikle devlet daireleri tarafından tercih edilmektedir. Çünkü çok fazla evrak bulunmaktadır ve her bir evrakın düzgün, ayrıca ihtiyaç anında kolay erişilebilir olması gerekmektedir. Buna benzer olarak klasör rafları da yine evrak istiflenmesinin zorunlu ve çok olduğu iş yerlerinde kullanılmaktadır. Her türlü hastane, devlet kurumu, özel işletmede bu ürün türü kullanılabilir. Çelik raf sistemi ise boyandıktan sonra fırınlanırlar ve bu sebeple sağlık açısından tehlikeli değildirler. Bu sebeple de restoran, hastane, ilaç sektörü ya da gıda fabrikalarında rahatlıkla kullanılabilirler.

Hangi Renkler Tercih Ediliyor?

Çelik raf sistemleri ağırlıklı olarak gri renkte üretilmektedir. Bu rengin tercih edilmesindeki en önemli sebeplerin başında, doğal afetler gelmektedir. Doğal afetler sonunda ortaya çıkan zararlar, bu şekilde daha minimum seviyeye indirilecektir. Bu noktada başta firmamız olmak üzere bütün firmalar ürünlerini gri renkte üretmektedir. Ancak gri renkte üretilen bu ürünler, ihtiyacınızı karşılamazsa, farklı renklerde de satın alabilmeniz mümkündür.

Çelik Rafın Özellikleri Nelerdir?

Paslanmayan çelik raf ürünlerinin en bilinen özelliklerinin başında kolay bir şekilde temizlenmesi gelmektedir. Bunun dışında paslanmayan bu sistemler modelleri çoğu kimyasal sıvıya karşıda dayanıklı olmakla beraber kolay kolay hiçbir değişime uğramazlar. Bu şekilde deponuzda ki bu ürünleri dilediğiniz şekilde kullanabilir ve temizleyebilirsiniz. Temizliğin son derece kolay olması, deponuzun da kolay bir şekilde temizlenmesine yardımcı olacaktır. Paslanmayan ürünleri kimyasal ürünlerin dışında sıcaklığa ve çeşitli hava durumlarına karşı da dayanıklılık göstermektedir. Soğuk ve sıcak havalarda bile paslanmayan bu ürünleri rahatlıkla kullanabilirsiniz. Firmamız bu nokta müşterilerine en kaliteli ürün çeşitlerini sunmaktadır. Birinci kaliteli malzemeden üretilen ürünlerimiz hakkında ayrıntılı bilgi almak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Çelik Raf Ölçüleri
Ürün Tabloları İçin Taşıma Kapasitesi
  22  26  31  43  59  75  93
  60    0,70 mm    90 Kg    85 Kg    80 Kg    75 Kg
  75   85 Kg  80 Kg  75 Kg  70 Kg
  93  75 Kg  70 Kg  65 Kg  60 Kg
  60  1,00 mm  100 Kg  95 Kg  90 Kg
  75  90 Kg  85 Kg  80 Kg
  93  85 Kg  85 Kg    85 Kg  
  60  1,20 mm  120 Kg  115 Kg  110 Kg   105 Kg     100 Kg  
  75  110 Kg  105 Kg  100 Kg  95 Kg  90 Kg
  93  105 Kg  100 Kg  95 Kg  90 Kg  85 Kg
  60  1,50 mm  130 Kg  125 Kg  120 Kg
  75  120 Kg  115 Kg  110 Kg
  93  115 Kg  110 Kg  105 Kg

 

YUKARI
error: