Çelik Raf Fiyatları

Çelik Raf FiyatlarıÇelik raf sistemleri, sektörde en yaygın olarak kullanılan sistemlerdir. En uygun ve kaliteli raflar ise Raf Grup‘tadır. Çelik raf fiyatları da, kullanılacak alana göre, taşıyacak yük tonajına göre ve rafın üretiminde kullanılan malzeme kalitesine göre değişmektedir. Çelik raflar daha çok sanayi ve ağır işlerin yapıldığı atölyelerde kullanılmaktadır. Bu sebeple fiyatı diğer raf sistemlerine göre biraz daha pahalıdır. Çelik rafların fiyatını etkileyen diğer bir unsur ise montaj şeklidir. Örnek vermek gerekirse, çelik raflar cıvatalı veya kaynakla montaj edilebilir. Bu iki çeşit montaj şekli, çelik rafların fiyatını da etkilemektedir. Örneğin, rafın üretiminde kullanılan çelikler paslanmaz özelliğine sahip ise, ürünün fiyatı da artacaktır. Çelik raflar ağır tonajlı yüklerin depolanmasında ve metal malzemenin istiflenmesinde kullanılır. Klasik ölçülerde üretilse de, büyük depolara göre özel üretimlerde söz konusudur.

Çelik raf fiyatları firmadan firmaya da değişmektedir. Birçok firma gerek müşteri memnuniyeti açısından gerekse satışlarını arttırmak açısından ürünlerinde indirime gitmektedir. Aynı zamanda raf sektöründe en pahalı modellerden biri de çelik malzemeden üretilmiş raflardır. Sebebi ise, çeliğin daha sağlam olması, ağır yüklere karşı dayanıklı olması, güvenilir ve paslanmaz olması, uzun ömürlü olması ve her türlü ortamda rahatlıkla kullanılmasından kaynaklanmaktadır. Çelik raflar özellikle, arşiv işlemleri için kullanılmaktadır. Sanayi bölgelerinde, parça stoklama gereksinimi duyan firmalarda yine çelik raf sistemlerini kullanmaktadır.

 

En Uygun Çelik Raf Fiyatları

Çeliklerden oluşan bu ürünler, sahip oldukları değişik ebat ve kalınlıkları ile kullanım şekillerine ve depo alanlarının hacmine göre değişmektedir. Bu değişimler, çelik raf fiyatlarını da etkilemektedir. Özellikle paslanmaz çelikten oluşan raflar sağlık sektöründe kullanılmaktadır. Bu sebeple fiyatları, hizmet verdiği alana göre de değişmektedir. Çelik rafların değişmesini sağlayan diğer bir etken ise, tablalardır. Tablaların kalitesi de, çelik raf sistemlerinin fiyatlarını bir hayli arttırmaktadır. En önemli nokta ise çelik raf sistemlerinin kullanılacağı depoların hacminin hesaplanmasıdır. Bu işlem uzman bir ekip tarafından yapılmakta ve fiyat analizleri, çıkan sonuçlara göre hesaplanmaktadır.

Sonuç olarak, çelik raf fiyatları etkileyen seçenekler bir hayli fazladır. Birçok firma müşterilerine kaliteli hizmet verebilmek için, çelik raf sistemleri ile ilgili tüm bilgileri internet sitelerin ve ofislerinde vermektedir. Çelik fiyatları 100 ile 1000 Türk lirası arasında değişmektedir. Tabi ki bu fiyat, montaj edilecek alanın büyüklüğüne bağlı olarak artmaktadır.