Çelik Raf Çeşitleri

Çelik raflar, arşiv rafları, klasör rafları, çelik raf sistemleri ve metal raflar olarak çeşitli kategorilere ayrılmaktadır. Arşivleme ve depolama sistemlerinde yaygın bir kullanım alanına sahip olan çelik raf çeşitleri buna bağlı olarak en çok tercih edilen ürünlerden birisidir. Kullanıcılar çelik raf sistemlerini hem kullanışlı hem de dayanıklı bir ürün olması nedeniyle tercih etmektedirler. RafGrup tasarım aşamasında taşınılan yükün ağırlığı ve boyutuna en uygun aralıkları tespit ederek müşterilerinin memnuniyetini sağlayacak kaliteli bir üretim gerçekleştirir. Özellikle İstanbul gibi büyük şehirlerde raf üretimi yapan birçok firmanın bulunması ürün çeşitliliği ve buna bağlı olarak da farklı fiyat aralıklarının oluşmasına neden olur.

Çelik Raf ÇeşitleriÇelik rafların çok fazla tercih edilmesindeki en önemli nedenlerden birisi de her bütçeye uygun olan ekonomik bir ürün olmasıdır. Ayrıca RafGrup firması müşterilerin raf aralıkları, yüksekliği ya da tasarımıyla ilgili istekleri doğrultusunda çelik raf çeşitleri de tasarlamaktadır. Bu tarz raflarla kullanım alanlarınızdaki düzensizliği ortadan kaldırarak daha ferah ve göze hoş gelen ortamlar elde edebilirsiniz.

Çelik Raf Çeşitleri Nerelerde Kullanılabilir?

Alandan tasarruf sağlayan çelik raflar alışveriş merkezi, iş yerleri veya diğer mekanlarda insanlar tarafından kullanılmaktadır. Bunun yanında kullanılan yer ve alana göre raflar arasında farklılıklar olabilmektedir. Hatta mekan çok büyükse ve alandan maksimum düzeyde fayda sağlanmak isteniyorsa ortam birkaç bölgeye ayrılarak farklı çelik raf çeşitleri tasarımları yapılabilmektedir. Ağır yüklere karşı dayanıklı olan çelik raf sistemleri iş yerlerinde kullanılabildiği gibi depolarda da sıklıkla tercih edilmektedir. Ayrıca bazı ağır ürünler rafta ne kadar uzun süre beklerse o rafa uyguladığı basınç miktarı da o derecede artmaktadır.

İstanbul bölgesinde uzun yıllardan beri hizmet veren RafGrup firması bu tür ayrıntıları düşünerek müşterileri için dayanıklı çelik raflar üretmektedir. Eğer yanlış bir raf seçimi yapılırsa beklenmedik iş kazaları meydana gelebilir ve insanlar yaralanabilir. Bu açıdan olumsuz durumları önlemek amacıyla kullanıcılar mekana, kullanacakları süreye ve ürünlerin ağırlığına göre uygun raf sistemlerini tercih etmelidir. Firmamızın iletişim bilgileri üzerinden ulaşarak çelik raf çeşitleri arasından kendi bütçenize en uygun olanını seçerek hem ekonomik hem de kaliteli bir hizmet alabilirsiniz.