Arşiv Rafı Modelleri

Arşiv Rafı ModelleriArşiv rafı modelleri, çeşitli klasörlerin saklanması, düzenli durması için tercih edilen, hem maddi açıdan ekonomik hem de kurulumunun da kolay olması sayesinde oldukça yoğun bir şekilde tercih edilen raf sistemlerinden bir tanesidir. Taşıma kapasitesi olarak diğer raf sistemlerine nazaran daha az ağırlıkta yük taşıyabilmektedir. Ortalama oran olarak 75 kg. civarı diyebiliriz. Arşiv rafı modelleri yerleşim yaparken dilerseniz klasörleri kutuya koyup, raflara o şekilde dizip, klasörlerinizi koruyabilirsiniz. Arşiv rafları imal edilirken çelik raf tablası ve profilleri farklı boyutlarda kesilerek üstünde delme işlemleri yapılan bir sistem olarak karşımıza çıkmaktadır. Arşiv raflarının kalınlığı ise yaklaşık olarak 0,7 mm ile 2 mm arasında değişim göstermektedir.

Arşiv rafları, cıvatalı çelik raf olarak da anılmaktadır. Boyutları değişkenlik gösteren raflarda yükseklikler 4 m ye kadar yapılabilmektedir. Fakat fazla yüksek olduğundan ulaşılması zor olduğundan pek fazla tercih sebebi olmaz. Genellikle 2 m. 2,5 m ve 3 m olarak dizayn edilir. Arşiv raflarının montajı diğer arşiv raf sistemlerine göre oldukça kolaydır. Portatiftir, istenildiği takdirde kolayca sökülerek başka bir yere taşınabilir. Kurulumunda çelik profil üstünde bulunan deliklerle birlikte raf tablaları müşteri isteğine göre ayarlanarak montajının yapılması gerçekleşir.

 

Arşiv Rafı Modelleri Nelerdir?

Arşiv rafları hakkında özellikle RafGrup sitesine girerek fikir edinin. Arşiv raflarının neden tercih edildiği konusunda ise birçok avantajdan söz edebiliriz. Hem taşıyacak olan yüke göre ebat aralığı imkânı olması, hem kolay kurulum yapılabilmesi, hem de alanın büyüklüğünden çok fazla arşiv dosyası almasından dolayı yoğun bir şekilde tercih edilir. Arşiv rafı modelleri renk olarak pek seçenek bırakılmıyor. Genellikle gri olarak üretimleri sağlanıyor. Ekonomik açıdan cebi yormayan bir fiyat skalası oluşu da tercih listesinde baş sırada olmasını sağlıyor.

Arşiv rafı modelleri sağlık açısından da hiçbir kaygı faktörü yoktur. Çünkü boyama yapıldıktan sonra arşiv rafları fırınlanmaktadır. Hem sağlığı tehdit etmemesi, hem ekonomik oluşu hem de kolay sökülüp takılıyor oluşu ile RafGrup firmasının göz bebeği ürünü olan arşiv rafları başta İstanbul olmak üzere dünyada da kullanılmayı bekliyor.

Yorumlar kapalı.