Ağır Yük Paletli Depo Raf Sistemleri

Ağır yük paletli depo raf sistemleri, sanayi sektöründe, ağır yüklerin istiflenmesi için kullanılan ürünlerdir. Palet veya sandık ile dizilecek ağır ürünlerin stoklanmasını sağlayan ağır yük paletli depo raf sistemleri, geniş kullanım alanına sahiptir. Bu sistemler çeşit açısından oldukça zengin ve kapladığı alan optimum seviyededir. Farklı ölçüdeki paletlerin istiflenmesi ve ürünlerin depo içinde düzene girmesi için dizayn edilir. Ağır yük paletli raf sistemlerinin başlıca görevi, deponuzun kullanım alanlarını genişletmek, söz konusu deponun metrekare hacmini, metreküp hacmine çıkarmak ve ürünlere kolay bir şekilde ulaşım sağlamaktır. Kullanım alanları oldukça fazla olan bu sistemlerin, üretimi günümüz teknolojisi ile yapılmaktadır.

Ağır Yük Paletli Depo Raf SistemleriAğır yük paletli depo raf sistemleri, ana omurgalı, raf ayağı, travers, ara bağlantı, deprem çapraz bağlantısı, emniyet cıvatası ve çelik dübellerden oluşur. Yere temas eden bölgeye Rack ayak ismi verilmektedir. Rack ayakların oluşumu ise, üstene konulacak yükün ağırlığına göre kullanılan sac kalınlıklarından oluşmaktadır. Rack ayaklar, uygun saç kalınlığı seçildikten sonra, özel formlarda imal edilen, üzerinde delikler bulunan ve karşılıklı iki ayağın çapraz parçalar ile birleştirilmesinden oluşur. Yapılan işlemler, rock ayakların alt kısmında bulunan deliklere papuç kaynatılması ile son bulur.

Ağır Yük Paletli Depo Raf Sistemleri Yapımı

Ağır yük paletli depo raf sistemleri için kullanılan rack ayakların montajı ise iki farklı yol ile yapılır. Birinci yol: kaynak ile sabitlenme yöntemidir. Genel olarak kaynak yöntemi kullanılır. Sebebi ise, oldukça sağlam ve uzun ömürlü olmasıdır. Rack ayakların montajın da kullanılan diğer bir yöntem ise, cıvata ve somun yöntemidir. Paletli raflar da kullanılan traversler ise, tamamen ağırlıklarına ve ölçülerine göre seçilir. Seçim işleminin tamamlanmasından sonra, traversler istenilen ölçüye göre kesilir ve her iki tarafına sabitleme aparatları kaynatılır. Bu aparatlar iki çeşitte üretilmektedir. Birincisi cıvatalı, ikincisi ise tırnaklıdır. Sabitleme aparatlarının seçimi ise, ünite yüksekliğine ve rafların taşıyacağı yüke göre yapılmaktadır.

Rack sistem çelik rafları, ağır yük paletli depo raf sistemleri ile kullanılır. Yükleme sistemi, tek, iki, veya üç palet yan yana gelecek şekilde konulmaktadır. Eşine çok az rastlansa da 4 tane paletin yan yana konulması ile de oluşabilir. Dikkat edilmesi gereken konu, raf seçimi kullanılacak ortama göre ve taşıyacak yüke göre yapılmalıdır. RafGrup firmamızın yaygın olarak ürettiği ise, 3 raftan oluşan sistemlerdir. 800X12000 ölçülerine göre tasarlanmaktadır.

Yorumlar kapalı.