Açık Raf Sistemleri

Açık Raf SistemleriGünümüzde dekoratif olarak talepleri giderek artmakta olan açık raf sistemleri hem evlerde hem de işletmelerde, iş yerlerinde kullanılmaktadır. Büyük vitrinlerin yerini hemen hemen doldurmaya başlayan açık raf sistemlerinin, estetik görünüm açısından göze hitap etmekte ve montajı ve taşınması açısından kolaylık sağlamaktadır. Ayrıca RafGrup olarak güzel bir dekorasyon ile birlikte kullanılan yerlerde ortama ayrı bir hava katmaktadır. Çok farklı çeşitleri olan açık raf sistemlerinin hem montajının kolay olması hem de ekonomik olarak uygun fiyatlı olması günümüzde oldukça sık kullanımını da beraberinde getirmiştir.

Açık Raf Sistemleri Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Açık raf sistemleri tercih edilirken her zamanki gibi öncelikle mekanın özellikleri, yüksekliği, raf sistemlerinin ne amaç ile kullanılacağı, rafların üzerinde ne tür eşyaların, ürünlerin bulunacağı, ne kadar harcama yapılacağı, açık raf sistemlerine ayrılan alanın büyüklüğü ne kadardır, kullanım esnasında ne sıklıkla raflardaki ürünler tercih edilmektedir, açık raf sistemleri için raflarda olacak olan eşyaların, ürünlerin ne kadar raf ömrü olacağını gibi sorulara cevap aranması gerekmektedir.

Aynı zamanda ev için düşünülen açık raf sistemlerinin ise evin hangi odasında kullanılacağı ve evin genel olarak dekoru, rengi nasıl ise ona uygun açık raf sistemlerini tercih edilmelidir. Ayrıca açık raf sistemlerinin evde kullanım amacına göre de yapı malzemesinin kalitesi de dikkate alınmalıdır.

Depolarda Kullanılan Açık Raf Sistemlerinin Modelleri

Açık raf sistemleri aynı zamanda laboratuvar, soğuk hava depoları gibi mekanlarda da kullanıma açıktır. Bu alanlarda kullanılan açık raf sistemlerinin galvaniz sacdan üretimi gerçekleştirilmiş olup farklı boyama işleminden sonra 200 derece fırınlanmış bir şekilde kullanılmaktadır. Özellikle soğuk hava depoları için kullanılması istenilen açık raf sistemlerinde isteğe bağlı şekilde paslanmaz çelikte kullanılır. Standart olarak açık raf sistemlerinin yükseklikleri 1,9 metredir. Her bir rafların genişliği ise 1,2 metreye kadar çıkabilmektedir. Açık raf sistemleri tamamen de-monte şeklinde olduğu için sistemin gerektirdiği özelliklere göre kurulumu gerçekleştirilir. Her rafın taşıma hacmi 50 kiloya kadar çıkabilmektedir. Ancak özel durumlarda alttan desteklenebilme özelliği ile rafların taşıma hacmi artmaktadır.