Yandex.Metrika counter
Ücretsiz Keşif & Projelendirme

Raf Sistemleri

Raf Sistemleri

Raf Sistemleri: İşletmelerin faaliyetleri doğrultusunda çeşitli saklama koruma ihtiyaçların ortaya çıkmakta olup bu ihtiyaçları en uygun cevap doğru raf sistemleri ile mümkündür. İşletmenin artan ihtiyaçları ve kapasiteleri de göz önünde bulundurulup ideal raf sistemi kurulmalıdır. Birçok işletme ekonomik etkenleri de göz önünde bulundurup düşük maliyetli raf sistemleri ile günü kurtarmayı tercih etmekte olup uzun vade de hem depolama hem de finansal açıdan kayıplara uğramaktadır.

raf-sistemleri

Raf sistemleri oluşturulurken nelere dikkat etmemiz gerekir sorusuna çok farklı cevaplar verilebilir. Raf sistemleri fiyatıhangi raf sistemini kullanacağımız gibi temel sorulara kendi mevcut ve gelecek ihtiyaçlarımızı da göz önünde bulundurarak karar vermeliyiz. Öncelikle kendi ihtiyacımızı belirlemeli ve raf sistemini hangi amaca göre kuracağımızı belirlemeliyiz. Burada bir depo mağaza market yapı marketi aksesuar ürünleri gibi amaçlarla raf sistemleri inşa ettirebiliriz.

Örneğin bir depo için Kullanabileceğimiz raf sistemlerinden sırt sırta raf sistemi yaygın olarak kullanılmakta olup özellikle ilk giren ilk çıkar (FIFO) stok değerleme yöntemini uygulayan işletmeler için uygundur. Dar koridor raf sistemi yüksek miktarda depolama ihtiyacına cevap verir hareketli depo raf sistemi hareketli bölmeler yardımıyla mevcut alanın daha etkin kullanılmasını sağlar bu sistemde her raf arsına koridor bırakılması yerine tek koridor kullanılır mekik sistemde aynı ebattaki ürünlerin üst üste ve arka arkaya boşluk bırakmaksın dizilmesini sağlar.

Bu sistemler dışında tam otomatik raf sistemi giydirme cepheli raf sistemi dinamik depo raf sistemi konsollu depo raf sistemi içine girilebilir depo raf sistemi Geri itmeli depo raf sistemi Konsollu depo raf sistemi Hareketli arşiv depo raf sistemi gibi çeşitli sistemler depo için kullanılabilir. Uygun raf sistemleri seçiminde bir diğer dikkat edilmesi gereken konu da raf sistemlerinin kalitesi ve raf sistemleri kurulurken kullanılan malzemelerin kalitesidir. Özellikle kullanılan malzemenin kalitesi konusu çok önemlidir. Özellikle ağır ya da büyük ebattaki ürünleri korunması için hem rafların hem de ürünlerinizin zarar görmemesi gerekir. Ancak çok sağlam ve kaliteli raf hafif ve küçük ebattaki ürünlerimiz için de gereksiz olabilir. Bu nedenle ideal raf sistemleri fiyatı yüksek olan yerine düşük olanda olabilir.
Burada hangisi raf sisteminin bizin için daha uygun olduğuna karar verirken kesinlikle uzman yardımı alınmalıdır. Özellikle profesyonel yardım alınmadan hazırlanan raf sistemleri ya gereksiz ebat ve büyüklükte alınarak gereksiz alan ve maliyet kayıplarına neden olmakta ya da raf sistemleri fiyatı göz önünde bulundurulup ekonomik olması adına yetersiz ve yanlış kurulan sistemler daha büyük mali ve işletme sorunlarına neden olmaktadır.

İdeal raf sistemi işletmenize gereksiz işgücü ve zaman kaybını önleyerek hem hizmet kalitenizi artıracak hem de işletme kaynaklarınızın daha etkin kullanılmasına yardımcı olacaktır. Bu nedene işletmemiz için ideal raf sistemi seçimi işletmenizin büyüklüğü ve rekabet gücünü artıracaktır.

Merkez & Fabrika (Anadolu Yakası)

Telefon: +90 216 394 80 86

Fax: +90 216 394 81 86

E-Posta: raf@rafgrup.com

Adres: İstanbul Deri O5B Mh. Kazlıçeşme Cad. No:33 G-6 Parsel Tuzla/İstanbul

Avrupa Yakası İletişim

Telefon: +90 212 220 45 45

Fax: +90 220 45 43

E-Posta: info@rafgrup.com

Adres: Ağaoğlu My Ofis Plaza 212 No:3 Kat:30 Güneşli-Bağcılar/İstanbul

Akdeniz Bölgesi İletişim (Antalya)

Telefon: +90 242 212 0 723

E-Posta: akdeniz@rafgrup.com

Adres: Kaya Plaza Altınkum Mah. 423 Sok. No: 35/4 Konyaaltı/Antalya

Güney Marmara Bölgesi İletişim (Bursa)

Telefon: 444 2 786

E-Posta: marmara@rafgrup.com

e - katalog