Yandex.Metrika counter
Ücretsiz Keşif & Projelendirme

Depo Raf Sistemleri

Depo Raf Sistemleri

Depo Raf Sistemleri: Eskiden fazla önemsenmeyen depo rafı sistemleri günümüzde büyük önem taşıyor. Neden önem taşıdığını daha iyi kavrayabilmek için depo ve depolama kavramlarına değinmekte fayda bulunuyor. Birkaç yıl önceye kadar ürünlerin yanı sıra koli ve paketlerin istiflendiği yer olarak tanımlanan depolar, günümüzün rekabetçi ve zamanın iyi kullanılması gereken iş dünyasında işletmelere rekabet avantajı yaratmada kullanılan araçlar olarak görülüyor. Teknolojinin gelişmesi, işletmelerin lojistiğe önem vermesi de lojistik sektöründe önemli bir yere sahip olan depolara verilen önemi daha da artırıyor. Belirli noktadan belirli noktaya taşınacak ürün ve yüklerin teslim alınana kadar korunduğu bölümlere de depolama deniliyor.

depo-raf-sistemleri

Depolanan ürünlerin bekleme süreleri de depo ya da dağıtım merkezi kavramlarına açıklık getiriyor. Ürünlerin bekleme süresi uzunsa depo, kısa ise dağıtım merkezi daha da kısa ise aktarma merkezinde bekletiliyor. Sözlükte ise deponun tanımı yapılırken korunmak, saklanmak ya da gerektiğinde kullanmak için malların konulduğu, ya da toptan olarak satıldığı veya çokça bulunduğu yerlere depo deniliyor. Sonuç olarak ister ticari malların stoklanmasının ve muhafazasının yapıldığı yerler olsun ister kendi mallarımızı istifleyeceğimiz yerler olsun depolara konulan ürünlerin istendiği zaman pratik bir şekilde bulunması ve istenilen yere götürülmesi gerekiyor. Bunun için de belli bir sistem ve düzen içinde yerleştirilmiş olmasında fayda bulunuyor. Depo Rafı sistemleri sayesinde bu düzen sağlanıyor hem de raf sistemi uygulanan depolarda yerden de tasarruf ediliyor. Postane, hastane, resmi kurumlar, okullar gibi hafif yüklerin istiflendiği depolarda cıvatalı depo rafları tercih ediliyor. Bu sistem, malzemenin boyutu ve şekline göre tasarlandığı için daha pratik ve kullanılışlı oluyor.

Cıvatalı depo raf sistemleri raf sistemi imal edilmeden önce deponun şekli ve boyutlarına göre ölçüler alınıyor. Depoya konulacak malzemelerle ürünlerin cinsi de raf sistemi üretiminde önem taşıyor. Çünkü, raf ünitelerine ağır malzeme konulacaksa ve raf sistemi bu malzemeyi taşıyacak uygunlukta yapılmazsa depo rafı deformasyona uğrayabilir. Bu yüzden konulacak malzemenin cinsi öğrenilerek depolanacak malzemeye göre istenilen ölçü ve uygun olan kalınlıkta saclarla raf ünitesi imal ediliyor. Raf ünitelerinin imalatı esnasında yanlar ile arkalar kapatılabildiği gibi göz aralıkları seperator ile bölünerek çok gözlü üniteler oluşturulabilir. Raf sistemleri depo kullanılan aksesuarları bol tutarak müşterinin isteğine göre estetik duracak farklı uygulamalara da yer verilebilir. Kat raf yöntemi kullanılışlı olduğu için en çok tercih edilen yöntemler arasında yer alıyor. Bu yöntem sayesinde alandan kazanılmış olduğu için tüm eşyaların depolanması yapılabiliyor. depo rafı yapılırken depoda bulunan insanlar da düşünülmeli. İnsanların raflar arasından rahatça geçebilecekleri yollar bırakılmalı. Ayrıca eşyaların raflardan düşmesini önlemek için de korkuluk gibi özellikler de sisteme eklenmeli. Bu sayede hem güvenlik sağlanacak hem de depolarda çalışan insanların rahatça geçiş alanları olacak.

Depo raf sistemleri, müşterilerimizin memnuniyeti göz önüne alınarak ve en kaliteli malzemeler kullanılarak imal ediliyor. Kalite, konfor ve dayanıklılık isteyen müşterilerimiz isteklerine ekonomik bir fiyata sahip oluyor. Yılların deneyimi ile sektöre yön veren firmamız, sektördeki deneyimlerini müşterilerimizin ihtiyaçları ile buluşturduğu için öncü olmaya devam ediyor. Siz de alanında iyi bir firma ile güçlerinizi birleştirmek bu sayede, işlerinizi pratik bir şekilde yapmak ve zamandan kazanmak istiyorsanız iletişim numaralarımızdan bizi arayın.

Merkez & Fabrika (Anadolu Yakası)

Telefon: +90 216 394 80 86

Fax: +90 216 394 81 86

E-Posta: raf@rafgrup.com

Adres: İstanbul Deri O5B Mh. Kazlıçeşme Cad. No:33 G-6 Parsel Tuzla/İstanbul

Avrupa Yakası İletişim

Telefon: +90 212 220 45 45

Fax: +90 220 45 43

E-Posta: info@rafgrup.com

Adres: Ağaoğlu My Ofis Plaza 212 No:3 Kat:30 Güneşli-Bağcılar/İstanbul

Akdeniz Bölgesi İletişim (Antalya)

Telefon: +90 242 212 0 723

E-Posta: akdeniz@rafgrup.com

Adres: Kaya Plaza Altınkum Mah. 423 Sok. No: 35/4 Konyaaltı/Antalya

Güney Marmara Bölgesi İletişim (Bursa)

Telefon: 444 2 786

E-Posta: marmara@rafgrup.com

e - katalog